20cze14:3016:30Gala Baletowa w Poznaniu zamyka sezon 2025/26ul Petera Mansfelda 4, 60-855 Poznan, Poland

Szczegóły

Wieczór baletowy organizowany przez Szkołę Baletową Anny Niedźwiedź w Poznaniu to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń artystycznych kończących sezon 2025/26. To niezwykłe spotkanie, które przyciąga miłośników tańca z całego regionu, odbędzie się w najbliższy wieczór i zapowiada się jako prawdziwa uczta dla oka i ducha. Podczas gali uczniowie szkoły zaprezentują szeroki wachlarz choreografii, od miniatur i wybranych scen, po wariacje i fragmenty najbardziej znanych dzieł baletowych w historii tańca. W programie znajdą się ikoniczne sceny, które od lat zachwycają publiczność na całym świecie.

Wśród prezentacji znajdą się m.in. pas de quatre z „Jeziora łabędziego”, które od lat stanowi symbol klasycznego baletu, a także słynny „Śmierć łabędzia”, będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych fragmentów baletowej literatury. Nie zabraknie również wariacji Wieśniaczki z baletu „Giselle”, jednej z najbardziej romantycznych choreografii, a także pracowni Coppeliusa z „Coppelii”, która ukazuje kunszt i precyzję młodych tancerzy. W programie pojawi się także wariacja Newy z „Córki faraona”, taniec dzieci z „Festiwalu kwiatów w Genzano”, a także polskie tańce regionalne, które podkreślają bogactwo narodowej tradycji tanecznej.

Dla miłośników tańca współczesnego przygotowano układy charakteryzujące się nowoczesną choreografią i ekspresją. Całość wydarzenia potrwa około 75 minut, zapewniając widzom niezapomniane emocje i wrażenia artystyczne. Gala baletowa to nie tylko podsumowanie sezonu, ale także okazja do podziwiania talentów młodych tancerzy, którzy z pasją i zaangażowaniem prezentują swoje umiejętności na scenie. To wydarzenie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych, będące dowodem na rosnący poziom i pasję w polskim balecie.

Termin

20 czerwiec 2026 14:30 - 16:30

Location

ul Petera Mansfelda 4, 60-855 Poznan, Poland