Sport

Kajaki nad Maltą

Kajaki na Malcie  Foto: POSiR / materiały prasowe

Już za 2 tygodnie, w dniach 3 – 6 czerwca na Torze Regatowym Malta odbędą się Mistrzostwa Europy Seniorów w kajakarstwie i parakajakarstwie. W Poznaniu wystartują zawodnicy z 31 państw, a konkurencjach parakajakarzy wystartują przedstawiciele 13 europejskich krajów

Impreza stanowi ważny punkt w tegorocznym kalendarzu imprez kajakowych. Regaty będą jednocześnie ostatnim, międzynarodowym sprawdzianem przed wylotem ekip na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, dlatego można spodziewać się, że do Poznania przyjadą najlepsi kajakarze Starego Kontynentu.

Wśród uczestników Mistrzostw Europy dużą grupę stanowić będą polscy zawodnicy, którzy należą do ścisłej światowej czołówki. Na poznańskiej Malcie nie zabraknie oczywiście

Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata w tym roku w Poznaniu

W tym roku Poznań będzie również organizatorem dwóch innych dużych imprez międzynarodowych:
24-27 czerwca na torze Regatowym Malta odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów i U23 (młodzieżowców) w kajakarstwie. Do Poznania przyjedzie około 800 zawodników z 44 krajów.

Sierpień to czas Klubowych Mistrzostw Świata Smoczych Łodzi Międzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF). Zawody odbędą się od 12 do 15 sierpnia. Ostatnie wyścigi smoczych łodzi na Malcie można było oglądać w 2014 roku – były to Mistrzostwa Świata ICF Smoczych Łodzi. Podczas tegorocznych zawodów zawodnicy rywalizować będą na łodziach 20-osobowych i 10-osobowych, rozegrane zostaną 63 konkurencje na dystansie 200 m, 500 m i 2000 m. W sumie rozdanych będzie aż 3 618 medali.

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz