Aglomeracja Sport

Już za tydzień Red Bull X-Fighters

Przygotowania do Red Bull X-Fighters  Foto: Euro Poznań 2012

Przygotowania do Red Bull X-Fighters Foto: Euro Poznań 2012Stadion Miejski w Poznaniu powoli przemienia się wielką piaskownicę, która już niedługo stanie się spektakularnym torem do niewiarygodnych trików w wykonaniu najlepszych zawodników FMX. 6 sierpnia ponad 40 tysięcy fanów freestyle motocross poczuje zapach spalin i dreszcze na plecach na widok niesamowitych ewolucji w trakcie drugiej edycji zawodów Red Bull X-Fighters w Polsce.

Prace przygotowawcze do Red Bull X-Fighters ruszyły w zeszłą niedzielę. Na Stadionie Miejskim w Poznaniu nie ma już murawy, zamiast niej pojawiły się tony gliny i piasku, z którego zostanie uformowany jedyny w swoim rodzaju tor FMX. Ustawienie licznych ramp, nawrotów i ziemnych lądowań zostało zaprojektowane przez amerykańskiego konstruktora torów do freestyle motocrossu, Dane’a Herrona. Przygotowanie Stadionu Miejskiego na zawody Red Bull X-Fighters zajmie 11 dni, w tym czasie na murawę stadionu zostanie wwiezionych 12 tysięcy ton ziemi, położonych 5 km kabli i zamonotwane oświetlenie o mocy 4 MW.
„Nigdy dotychczas nie budowaliśmy toru na tak typowo piłkarskim stadionie. To daje szansę kibicom do oglądani trików w bliskiej odległości. Zawodnicy będą wykonywać ewolucje praktycznie “na wyciągnięcie ręki”, co z pewnością będzie emocjonujące i spektakularne. Niewątpliwą atrakcją będzie jedno z lądowań, które umożliwi zawodnikom najdłuższe skoki w ramach Red Bull X-Fighters. Będą one wykonywane nawet na ponad 36 metrów.” – powiedział Dane Herron, konstruktor poznańskiego toru.

Red Bull X Fighters 2010 Foto: Balazs GardiW sobotni wieczór, 6 sierpnia, fani sportów motorowych z całej Polski będą świadkami wyjątkowego starcia. Do Poznania przyjadą międzynarodowe sławy FMX m.in. Dany Torres – zwycięzca z Warszawy z 2008 roku, Nate Adams – zwycięzca serii Red Bull X-Fighters z 2009 i 2010 roku, obecny lider klasyfikacji, Andre Villa – wicelider tegorocznej klasyfikacji oraz Robbie Madison, który słynie z ustanawiania FMX-owych rekordów. Niewątpliwie tam, gdzie pojawiają się gwiazdy Red Bull X-Fighters, gwarantowane są najwyższe sportowe emocje.
„Wśród zawodników startujących w Poznaniu będzie Jakcson Strong, który, jako jeden z nielicznych zawodników na świecie, potrafi wykonać frontflipa (czyli salto w przód). Być może będziemy świadkami pierwszego w historii frontflipa w trakcie zawodów freestyle motocross” – dodaje Herron.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz