Aglomeracja

Już wkrótce nowe stojaki rowerowe

Stojaki rowerowe w wojewodztwach  Foto: materiały prasowe

36 nowych stojaków rowerowych pojawi się w Poznaniu i wielkopolskich miastach. Lokalizację wskazali uczestnicy akcji „Kręć kilometry” organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet.

Stojaki rowerowe w wojewodztwach Foto: materiały prasoweUczestnicy, walcząc o stojaki rowerowe dla swoich województw, przejechali łącznie ponad półtora miliona kilometrów! Najwięcej- mieszkańcy Wielkopolski. Dalej w rankingu uplasowały się województwa mazowieckie i śląskie. Pula 100 stojaków rowerowych od Fundacji zostanie podzielona pomiędzy 8 regionów. Dokładne lokalizacje będą znane po szczegółowej analizie sugestii rowerzystów.

– Szukamy miejsc łatwo dostępnych dla rowerzystów i takich, w których stojaki będą jak najbardziej użyteczne. Do tej pory stawialiśmy je w pobliżu obiektów sportowych, szkół, bibliotek, domów kultury czy w centrach miast, gdzie pojawia się najwięcej osób na rowerach- wylicza organizator Krzysztof Śpiewek.

Akcję „Kręć kilometry” zorganizowano już po raz trzeci. Zdobyła do tej pory wiele nagród w konkursach marketingowych, gdzie uznawano ją za najciekawszy projekt CSR w Polsce. Oryginalna jest przede wszystkim jej formuła, która angażuje lokalne społeczności w walkę o stojaki rowerowe dla swojego miasta. Uczestnicy muszą pobrać aplikację mobilną na swój telefon i jeździć na rowerach, a pokonywane przez nich kilometry trafiają na konto wskazanego województwa. Nagrody otrzymują także osoby, które zaangażują się w rywalizację

Stojaki rowerowe przy Bibliotece Raczyńskich 5 Foto: All for planet

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz