Aglomeracja

Jest biało i przejezdnie

Winogrady po porannych opadach śniegu (grudzień 2011)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Winogrady po porannych opadach śniegu Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmŚnieg tym razem chyba nikogo nie zaskoczył. Zbyt długo na niego czekaliśmy. Być może tylko część kierowców zapomniała o wymianie opon na zimowe. Dziś od rana w całej aglomeracji jest biało i choć drogi są przejezdne, to warto jechać ostrożnie, bo jest miejscami bardzo ślisko!

Choć ogólnie drogi są przejezdne, dochodzi w wielu miejscach do niegroźnych ba szczęście stłuczek. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu pierwsze samochody sypiące na ulice sól i piasek wyjechały już o godzinie 5:00. Pojawiły się na strategicznych drogach w rejonach Stare Miasto Północ, Jeżyce i Wilda. Mniej więcej dwie godziny później pojazdy zimowego utrzymania pojawiły się także na ulicach w rejonach Stare Miasto Centrum, Nowe Miasto, Grunwald. Dodatkowo, podjęte zostały działania interwencyjne na ulicach Umultowskiej, Strzeszyńskiej, Zakopiańskiej, Druskiennickiej, Sucholeskiej, Biskupińskiej, Jasielskiej, Koszalińskiej, Słupskiej, Morasko, Malwowej, Złotowskiej, Sypniewo, Głuszuna, Winogrady – wyjaśnia Dorota Wesołowska z ZDM – zlecone zostały również prace na wszystkich chodnikach, które znajdują się w w naszej administracji.

Drogowcy podkreślają, że ich działania mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach. Kierowcy powinni w tak zmiennych warunkach drogowych zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, oraz na terenach zalesionych.

Być może warto skorzystać z komunikacji miejskiej. Przesiadka na bimbę, może być jedynym skutecznym sposobem na korki.

PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE 24 GODZINY:

Śnieg będzie w środę padać do około godziny 21:00, ale intensywność będzie coraz mniejsza. Wieczorem temperatura spadnie do ok. -2, -3 stopni. Czwartkowy poranek również będzie mroźny. Przywita nas temperatura około -6 stopni. Od godziny 7:00 zacznie na szczęście rosnąć. Już przed południem będzie 0 stopni. Rano mogą pojawić się mgły. Choć czwartek będzie dość pochmurny, nie powinny powtórzyć się opady śniegu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz