POZnań

Jeden przystanek bliżej centrum

Aleje Marcinkowskiego - remont 2022_10 [PIM]  Foto: PIM

Od soboty, 29 października, tramwaje linii numer 9 i 13 będą się zatrzymywać na zmodernizowanych przystankach na Al. Marcinkowskiego. Obie linie będą wydłużone odpowiednio z przystanku Plac Wiosny Ludów i Wrocławska do Alei Marcinkowskiego. Znacznie usprawni to dojazd do centrum miasta – zwłaszcza do wschodniej części ulicy Św. Marcin lub placu Wolności.

Stare platformy zostały rozebrane i wybudowane na nowo w ramach inwestycji polegającej na przebudowie ul. Święty Marcin i Al. Marcinkowskiego na odcinku od ul. Ratajczaka do pl. Wolności. Zgodnie z zapowiedziami udostępnione zostaną jeszcze w tym miesiącu. Aktualnie tramwaje zawracają na Al. Marcinkowskiego, a od 29 października będą mogli tu wsiadać i wysiadać pasażerowie. W listopadzie będą się jeszcze toczyły prace związane z wiatami.

Pasażerowie będą mieli do dyspozycji oba przystanki, z tym że przystanek po południowej stronie Al. Marcinkowskiego (przy Galerii MM) będzie traktowany jako pierwszy na trasie w kierunku Dębca/Starołęki, natomiast przystanek po prawej stronie (przy gmachu Narodowego Banku Polskiego) będzie przystankiem końcowym dla tramwaju jadącego z Dębca/Starołęki.

Pozostałe prace związane z tym zakresem Programu Centrum są bardzo zaawansowane. Wykonawca kontynuuje roboty polegające na układaniu nowej nawierzchni jezdni i chodników. Instaluje także sieć trakcyjną dla tramwajów na ul. Św. Marcin między ul. Ratajczaka a Al. Marcinkowskiego. W ostatnim czasie zamontował również fundamenty rzeźby Stela Heinza Macka przy Muzeum Narodowym.

Linia nr 9 – trasa od 29 października: DĘBIEC PKM – 28 Czerwca 1956 r. – Górna Wilda – Królowej Jadwigi – Strzelecka – pl. Wiosny Ludów – MARCINKOWSKIEGO

Linia nr 13 – trasa od 29 października: STAROŁĘKA PKM – Zamenhofa – Jana Pawła II – Kórnicka – Mostowa – pl. Bernardyński – Podgórna – Wrocławska – MARCINKOWSKIEGO

Przypominamy, że od 3 października tramwajem linii nr 98 można dojechać w rejon pl. Cyryla Ratajskiego.

Użyte w artykule zdjęcia:

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz