K U L T U R A

JazZamek #42 – Takeshi Asai Solo vol. III

JazZamek #39 - Renaissance Gesualdo Gadt/Chojnacki/Gradziuk - CK  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

W ramach 42. odsłony cyklu JazZamek w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek wystąpi Takeshi Asai. Koncert odbędzie się w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w niedzielę, 6 listopada o godzinie 19:00. Podczas koncertu artysta zaprezentuje materiał z albumu „Solo Vol. III” nad którym obecnie pracuje.

JazZamek to zainicjowany we wrześniu 2016 roku w Centrum Kultury Zamek cykl koncertów prezentujących jazz w najróżniejszych jego odsłonach. Co kilka tygodni poprzez JazZamek, publiczność może uczestniczyć w wydarzeniach ukazujących najnowsze dokonania zarówno polskich, jak i zagranicznych muzyków, którzy swobodnie i ze znakomitymi efektami przekraczają granice między jazzem, muzyką klasyczną, etniczną czy współczesną. W programie JazZamku znajdują się artyści, zarówno o ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym, jak i obiecujących debiutantów, w tym laureatów najważniejszych konkursów dla muzyków jazzowych.

Takeshi Asai to muzyk i kompozytor pochodzący z Japonii, który pierwsze lekcje na fortepianie zaczął pobierać w wieku 6 lat. Jego zainteresowanie muzyką zrodziła się w wieku kilkunastu lat za sprawą utworu „Let It Be” The Beatles.
Następnie w wieku 13 lat jako gitarzysta grał wraz z zespołem covery Beatlesów. Później przyszła pasja do fortepianu jazzowego i improwizacji słuchając kasety z nagraniem „Köln Concert” Keitha Jarreta.

Fascynacja do baroku trwa po dziś dzień, a do ulubionych utworów należy: „Koncert włoski”, „Partita”, „Suita angielska”, „Suita francuska”, “Wariacje Goldbergowskie„ oraz ”WTC”.

Artysta po ukończeniu studiów swoją karierę zawodową związał z branżą IT, a muzyka stała się pasją.
W wieku 40 lat postawił na karierę muzyczną w czym pomogły mu lekcje gry na fortepianie klasycznym, które pobierał u dawnego ucznia Franza Liszta.

Takeshi Asai to muzyk wszechstronny, który występuje w licznych klubach jazzowych, na scenach Nowego Jorku, Pensylwanii, Bostonu, New Hamphire, Waszyngtonu, Wisconsin i Chicago czy Kalifornii.

JazZamek #42 Takeshi Asai SOLO VOL. III

Sala Wielka, Centrum Kultury Zamek
niedziela, 6 listopada, godzina 19:00

Bilety w cenie 40 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz