K U L T U R A

Jazz i mrugane haiku!

To będzie wyjątkowa płyta, dobry jazz i wiersze, ale nie napisane, a wymrugane. Na debiutanckim albumie zespołu „Pudełko zapałek” znajdą się autorskie piosenki i teksty Michała Dziemiesza, który mimo tego, że przez ciężki udar mózgu od półtora roku jest zamknięty we własnym ciele, zaczął tworzyć krótkie wiersze – haiku. Wiersze wymrugał powiekami dbając o każde słowo. Żeby płyta mogła się ukazać potrzebne jest jednak wsparcie. Razem ze Stowarzyszeniem Jazz Poznań zachęcamy do wzięcia udziału w akcji crowdfundingową na platformie wspieram.to.

Celem akcji jest wydanie debiutanckiego albumu zespołu ,,Pudełko Zapałek”, który tworzą Michał Żuczkowski oraz Tomasz Klukojć.

Obaj grają, nagrywają i koncertują razem od 15 lat, łącząc muzykę z poezją. Michał Żuczkowski ma już na swoim koncie około 150 autorskich piosenek, jest również gitarzystą i wokalistą. Wspólnie z Tomaszem Klukojciem – saksofonistą, komponują i aranżują na potrzeby zespołu. Występowali już na wielu festiwalach poetyckich w całej Polsce, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Do tej pory ich twórczości można było posłuchać właśnie tam oraz przy okazji innych koncertów. Teraz zdecydowali się wydać profesjonalną płytę ,,Drzwi otwarte”.

Zespół wystąpił w minioną niedzielę w Centrum Amarant na Jeżycach. Zagrał tam także trębacz jazzowy Maciej Fortuna, wspierający muzyczne przedsięwzięcie i akcję crowdfundingową.

Link do aukcji: https://wspieram.to/drzwi

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz