K U L T U R A

Jazz Fortuna – premiera płyty

Dziś premiera najnowszego albumu JAZZ poznańskiego tria muzycznego albumu Macieja Fortuny.

MACIEJ FORTUNA TRIO-zdjecie kolazoweTo już czwarta płyta tej formacji. Do nagrania albumu zespół przygotowywał się ponad trzy lata. Po owacyjnie przyjętym AT HOME, którego wydanie zainicjowało międzynarowe trasy koncertowe zespołu, album JAZZ stanowi kolejny etap muzycznego rozwoju.

Współczesny europejski JAZZ w albumie Fortuny to muzyka bazująca na improwizacji, przestrzenna, przesycona groovami i elektroniką – wszystko to zaprzęgnięte w służbie starego, dobrego jazzu, któremu warto pomóc się przełamać.

Prapremiera mobilna albumu miała miejsce 15. kwietnia. Muzyka do pobrania jest na itunes i play google.

Maciej Fortuna wykłada jako adiunkt w klasie trąbki jazzowej w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Doktoryzował się w 2012 roku na podstawie pracy Kreacja dzieła inspirowana współczesnymi możliwościami elektronicznego przetwarzania dźwięku trąbki w muzyce jazzowej. W 2014 roku uhonorowany został Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania.

Ma w swoim dorobku kilkanaście w pełni autorskich płyt, między innymi: Maciej Fortuna Quartet „Lost Keys” – nominowaną do nagrody Fryderyki w roku 2011, Maciej Fortuna Trio: „Solar Ring”, “At Home”, Fortuna/Dys “Tropy”.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz