Aglomeracja

Jakie są potrzeby mieszkaniowe w naszej metropolii?

Stary Rynek mini  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Po poznaniakach przyszedł czas na mieszkańców wszystkich gmin naszej Metropolii. Urząd Miasta Poznania wraz z pracownikami Uniwersytetu Ekonomicznego i Stowarzyszeniem Metropolia Poznań przeprowadzają internetowe badanie na temat potrzeb mieszkaniowych.

Pierwsza edycja badania prowadzona była od sierpnia do października 2015 roku i dotyczyła mieszkańców Poznania – wyjaśniają pomysłodawcy badania – łącznie w badaniu internetowym i stacjonarnym udział wzięło ponad 3.500 mieszkańców.

Teraz ankieta dotyczy tylko mieszkańców 21 gmin Metropolii Poznań i również ma pomóc w stworzeniu diagnozy potrzeb mieszkaniowych osób, które żyją na tym terenie. Dostępna jest już internetowa, anonimowa ankieta. Po jej wypełnieniu zostanie ona automatycznie wysłana do Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Tu wszystkie zabrane tą drogą materiały zostaną opracowane przez specjalistów.

Interaktywna ankieta składa się z kilkunastu pytań, a jej wyniki pozwolą na opracowanie polityki mieszkaniowej gmin Metropolii Poznań – dodają organizatorzy badania – następny etap badań przebiegać będzie w terenie, a ankieterzy odwiedzą wówczas osobiście mieszkańców gmin.

Jeśli jesteś mieszkańcem jednej z gmin naszej Metropolii ankietę możesz wypełnić tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz