POZnań

Jak się chronić przez cyberprzestępcami?

Internet - bezpieczeństwo w  sieci  Foto: Intel

Według Głównego Urzędu Statystycznego 74% Polaków posiada dostęp do Internetu. Chętnie korzystamy także z bankowości elektronicznej, a tu coraz częściej narażeni jesteśmy na włamania i kradzieże pieniędzy z naszego konta. Jak bronić się przed cyberprzestępcami opowie światowy ekspert prof. Hasan Al – Saedy, który przyjedzie do Poznania na zaproszenie Urzędu Miasta i Europejskiej Wyższej Szkoły Biznesu.

Prof. Al-SaedyCyberprzestępczość jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin przestępczości. Według danych ONZ do tej pory ofiarą cyberprzestępstw padło już ponad 400 mln osób dorosłych i ta liczba stale rośnie. Szacuje się, że na świecie do cyberprzestępstwa dochodzi średnio, co 14 sekund.

Okazuje się, że włamania na konta dokonywane są z wykorzystaniem, nie tylko maila ale także facebooka czy MMS-ów. W ramach otwartego wykładu na Europejskiej Wyższej Szkole Biznesu, przedstawione zostaną prawne aspekty cyberprzestępczości na świecie oraz ich klasyfikacja.

Al-Saedy profesor londyńskiego British Institute of Technology jest autorytetem w dziedzinie zwalczania cyberprzestępczości. Oprócz wieloletniej już pracy akademickiej, udziela konsultacji organizacjom i przedsiębiorstwom w zakresie technologii bezpieczeństwa. Cieszymy się, że przyjął zaproszenie do Poznania – mówi Natalia Smolarek, Dyrektor Generalna Europejskiej Wyższej Szkoły Biznesu.

Wykład odbędzie się w ramach programu „Akademicki i naukowy Poznań”. Jego założeniem jest umożliwienie poznaniakom uczestnictwa w wykładach prowadzonych przez światowej sławy ekspertów, w tym także laureatów Nagrody Nobla. Do tej pory goszczono specjalistów w dziedzinach takich jak nanotechnologia, ekonomia przestrzenna, energia odnawialna i wiele innych.

Wykład odbędzie się we wtorek. 23 lutego, w auli Europejskiej Wyższej Szkoły Biznesu, przy ul. Niedziałkowskiego 18. Początek o godzinie 12.00. Wstęp wolny

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz