Sport

Im gorzej tym lepiej – czyli Runmageddon

Runmageddon Rekrut Poznań - 7.11.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Niezwykły bieg z przeszkodami - Runmageddon Rekrut Poznań - odbył się na poznańskim Hipodromie Wola w sobotę 7.11.2015 r. Na przybyłych czekała 6 kilometrowa trasa z 30 przeszkodami.

Poznań już po raz drugi gościć będzie fanów ekstremalnych przeżyć. Areną zmagań biegu z przeszkodami będzie poznański Golęcin. W najbliższą sobotę w trasę Runmageddonu wyruszy ponad 2 tysiące uczestników z całej Polski.

Niezwykły bieg z przeszkodami - Runmageddon Rekrut Poznań - odbył się na poznańskim Hipodromie Wola w sobotę 7.11.2015 r. Na przybyłych czekała 6 kilometrowa trasa z 30 przeszkodami.

Podczas pierwszej wizyty Runmageddonu w stolicy Wielkopolski zawodnicy mieli do dyspozycji jedną z mniej wymagających formuł tego biegu, czyli Rekrut. Teraz organizatorzy podnoszą poprzeczkę i na 12 kilometrowej trasie przygotowali wersję Classic z ponad 50 przeszkodami. Gdyby komuś było jednak mało wrażeń, to po godzinie 21:00 będzie można bawić się dalej, tym razem walcząc z dystansem 6 km, 30 przeszkodami i… ciemnościami w ramach Nocnego Runmageddonu Rekrut.

Przygotowując trasy biegu skupialiśmy się nad tym, jak najbardziej skomplikować zawodnikom pokonywanie przeszkód, w myśl zasady – im gorzej, tym lepiej! Współpraca między zawodnikami będzie kluczem do sukcesu w poznańskich edycjach. Z pewnością będzie to jedna z najbardziej mokrych edycji Runmageddonu, w końcu część trasy będzie biegła jeziorem Rusałka.– powiedział Nikodem Finke, Dyrektor Runmageddonu Poznań.

Uczestnicy rywalizacji tradycyjnie już będą musieli się czołgać, przenosić ciężary, wspinać na wysokie ściany i brodzić w wodzie. Swoją przeszkodę szykują strażacy, którzy przygotują wodną przeszkodę ciśnieniową. Trasa biegu wieść będzie dookoła jeziora Rusałka prowadząc przez lasy a jej część trzeba będzie pokonać w jeziorze. Dalej zawodnicy wbiegną na piaszczyste podłoże terenu Hipodromu Wola, gdzie znajdą bagna i dużo grząskiego błota. Oprócz przeszkód, na których będzie się można wykazać siłą fizyczną pojawi się również przeszkoda, na której wymagana będzie wiedza. Tegoroczni maturzyści powinni zaliczyć ją ekspresowo, o ile znają dobrze tablicę Mendelejewa oraz poradzą sobie z krótkimi zadaniami matematycznymi.

Niezwykły bieg z przeszkodami - Runmageddon Rekrut Poznań - odbył się na poznańskim Hipodromie Wola w sobotę 7.11.2015 r. Na przybyłych czekała 6 kilometrowa trasa z 30 przeszkodami.

Tradycją Runmageddonu jest żywa przeszkoda, która jako ostatnia strzeże dostępu do mety. W Poznaniu w jej rolę po raz drugi już, wcielą się członkowie grającej na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, drużyny futbolu amerykańskiego – Kozły Poznań. Przejście potężnie zbudowanych futbolistów nie będzie łatwym zadaniem!

Na godzinę 21:00 przewidziano start pierwszych uczestników Nocnego Runmageddonu Rekrut. Do biegu ustawi się blisko 1000 chętnych, aby zmierzyć się z wyzwaniem rzuconym sprawności, sile, wytrzymałości i odporności psychicznej. Sporym utrudnieniem a zarazem niesamowitym przeżyciem, będzie walka z wszechogarniającą ciemnością. Hasło przewodnie nocnej edycji to „Pobiegniesz w Runmageddonie? Nie widzę przeszkód!”

Runmageddon to nie tylko impreza dla twardzieli. Organizatorzy twierdzą, że dzieci dzielą się na czyste oraz brudne i szczęśliwe, przygotowali więc również wersję dla najmłodszych, czyli Runmageddon KIDS. To zdobywająca coraz większą popularność zabawa, w której podczas rozgrywanego dwa tygodnie temu Górskiego Festiwalu Runmageddonu udział wzięło 380 dzieci!

Chętni mogą się zapisać poprzez stronę internetową www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS zlokalizowanej na stadionie lekkoatletycznym na Golęcinie. Na dzieci czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód – ubaw i błoto po pachy, a szeroki uśmiech gwarantowany!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz