Czerwonak

Iluminacja świąteczna będzie skromniejsza

Choinka na Starym Rynku  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Pandemia spowodowała wiele zmian w naszym codziennym życiu. Często inaczej wygląda nasza praca, inaczej niż zazwyczaj spędzaliśmy święta wielkanocne. Jak będzie wyglądać Boże Narodzenie? W Czerwonaku będzie na pewno skromniej.

Władze Czerwonaka w związku z sytuacją epidemiczną, ale także w trosce o budżet gminy, zapytały mieszkańców o to jak powinny wyglądać gminne iluminacje świąteczne w tym roku. W ankiecie prowadzonej w mediach społecznościowych wzięło udział niemal 500 osób.

Ponad połowa z nich, bo 258 osób, opowiedziała się za ograniczeniem świątecznej iluminacji do kilku reprezentatywnych miejsc w gminie. Za tym, by jednak ten świąteczny akcent pozostawić w dotychczasowej formie, głosowało 184 mieszkańców. Natomiast za tym, by całkowicie zrezygnować z tegorocznych iluminacji świątecznych opowiedziało się 50 osób.

Mając na uwadze wyniki głosowania a także konieczność wprowadzania oszczędności w gminnym budżecie, podjęta została decyzja o ograniczeniu tegorocznego świątecznego oświetlenia do 6 miejscowości naszej gminy – poinformował samorząd.

Świąteczna iluminacja pojawi się w tym roku zatem tylko w Koziegłowach na ul. Piaskowej, w Czerwonaku na ul. Gdyńska przy ul. Słonecznej, w Kicinie na ul. Swarzędzkiej, w Owińskach na pl. Przemysława, a także w Bolechowie na ul. Obornickiej i Poligonowej od torów kolejowych do ul. Poznańskiej.

Przy wyborze lokalizacji kierowaliśmy się zarówno położeniem miejsc na gminnej mapie, jak i ich ogólną dostępnością dla mieszkańców oraz techniczną możliwością zawieszenia ozdób – dodają samorządowcy.  

Całkowity koszt oświetlenia wyniesie około 17.000 złotych. W poprzednich latach koszty te wynosiły około 55.000 złotych.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz