POZnań

IKARUS – POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

130 lat MPK w Poznaniu  Foto: Paweł Rychter

130 lat MPK w Poznaniu Foto: Paweł RychterGdy na naszych ulicach pojawiły się Ikarusy wywoływały zachwyt. Trudno w to uwierzyć? Były nowoczesne, mniej awaryjne i bardziej pojemne. Można było “upchnąć” więcej pasażerów. Teraz patrzymy na nie zupełnie inaczej. W niedzielę będzie można odbyć przejażdżkę tym zabytkowym już autobusem.

Wraz z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych oraz MPK zapraszamy na Niedzielę z Ikarusem. Po remoncie który przywrócił oryginalny, fabryczny wygląd wyruszy w sentymentalną podróż Ikarus 280.26 z numerem bocznym 1545.

IKARUS wyjeżdżać będzie z Dworca Rataje w niedzielę o godzinie 12:00, 14:00 oraz 16:00.  Bilety na ten niecodzienny przejazd będzie można kupić  u konduktora w autobusie (bilet normalny: 4,00 zł, ulgowy: 3,00 zł). Dodatkowo w Muzeum Komunikacji odbędzie się projekcja filmów archiwalnych.

Wyremontowany autobus jechać będzie trasą z Dworca RATAJE przez: Piłsudskiego – Inflancką – Piaśnicką – Chartowo – Kurlandzką – Os. Rusa – Kurlandzką – Żegrze – rondo Żegrze – Hetmańską – Dmowskiego – Krauthofera – Głogowską – MUZEUM KOMUNIKACJI – Hetmańską – rondo Starołęka – Zamenhofa i powrót na Dworzec RATAJE.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz