Aglomeracja

Halo! Dzień Dziecka!

dzien dziecka  Foto: sxc

dzien dziecka Foto: sxcDzień dziecka powinien być radosny, kolorowy, wyjątkowy! O to by tak właśnie było dba cała armia dorosłych i każdy pomysł jest dobry. Sprawdziliśmy na co mogą liczyć dzieci w dniu ich święta w Aglomeracji Poznańskiej.

Atrakcji jest naprawdę dużo sporo. Zaskakiwać może także różnorodność proponowanych dzieciom wydarzeń. To co z pewnością ich ucieszy, to to, że świątecznie się będzie bawić nie tylko 1 czerwca, ale przez kilka dni.

Nasze podpowiedzi dla dzieci rozpoczynamy od Poznania.

POZNAŃ

Konkursy, występy, koncerty, smakołyki… długo trzeba by wymieniać co było w ubiegłym roku dla dzieci podczas Ogólnopolskiego Festynu z Okazji Dnia Dziecka na Ostrowie Tumskim. Nie było tylko pogody i doskonała zabawa dla większości uczestników skończyła się wraz z oberwaniem chmury. Oby tym razem aura była łaskawsza! Festynfestyn na Ostrowie Tumskim Foto: festyn na Ostrowie Tumskim odbędzie się na Ostrowie Tumskim w niedzielę (29 maja) od 13:00 do 17:00. Dzieci w tak zwanej Uliczce zdrowia będą mogły brać udział w konkursach plastycznych, będzie malowanie twarzy, ale także odbywać się będą ćwiczenia korekcyjne z fizjoterapeutą. Natomiast na Na łące nad Wartą będzie do dyspozycji dzieci ściana wspinaczkowa, huśtawka grawitacyjna, zamek dmuchany, zjeżdżalnia dmuchana, trampolina, czy dmuchany tor przeszkód. Będa również konkurencje sprawnościowe. Na łące zorganizowane zostanie również mini zoo, dogoterapia, hipoterapia, zabawy i gry z chustą Klanza. Bedą także modne ostatnio zabawy z bańkami mydlanymi. To oczywiście tylko niektóre przygotowane atrakcje. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Leszcze.

Atrakcjom przygotowanym wokół Katedry dla dzieci towarzyszyć będzie Festyn Zdrowotny podczas którego dorosłym porad udzielać będą diabetolog, dietetyk, dermatolog, urolog, okulista, reumatolog, ginekolog, oraz fizjoterapeuta. Będzie też można na miejscu między innymi dokonać pomiaru ciśnienia, czy poziomu cukru we krwi.

Dużo będzie się dziać podczas 18. Biennale Sztuki dla dziecka. Warsztaty, wystawy, spektakle, konkursy i filmy z pewnością przyciągać będą najmłodszych miłośników sztuki. Bogaty program wydarzeń, które trwać będą od 30 maja do 4 czerwca znajdziesz tutaj. Warto wybrać choć jedną z wielu propozycji i zrobić niespodziankę dziecku.

Delfin Plum Foto: Delfin PlumZapraszamy także do Cinema City. W kinach w sobotę i niedzielę (28 i 29 maja) oraz 1 czerwca – w kinach zacumują pirackie statki, wraz z Delfinem Plum milusińscy wyruszą na poszukiwania Wielkiej Fali, a Kung Fu Panda zabierze je w świat wielkich przygód. W kinach Cinema City w Poznaniu mali widzowie zmierzą się m.in. z trudną sztuką malowania znaków z chińskiego alfabetu, czy też spróbują stworzyć chiński mur. O ciekawe zadania zadbają w Cinema City Poznań Plaza specjaliści z Instytutu Konfucjusza Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W specjalnie na tę okazję zaaranżowanym kąciku plastycznym w ruch pójdą wszelkie artykuły papiernicze: kredki, flamastry, pisaki, bloki rysunkowe i kolorowy papier. Dzieciaki wykorzystają swoją ogromną fantazję i wyobraźnię, tworząc prace związane z ulubionymi bajkami i ich bohaterami. W ten sposób powstanie wyjątkowa wystawa twórczości małych kinomanów, którą każdy będzie mógł podziwiać. Ponadto na małych i dużych wielbicieli smakołyków czeka masa przepysznych niespodzianek. Zadba o to firma Delecta, rozdając wszystkim łasuchom smakowity kisiel Fisiel.

Warto także skorzystać z zaproszenia na Plac Wolności. Tutaj także szykuje się moc atrakcji! Podczas Miejskiego Dnia Dziecka będzie można zobaczyć przedstawienie Półka i Spółka. Będzie także występ orkiestry dętej oraz próba połączenia pokoleń przez wspólny śpiew. Będzie także taniec nowoczesny i taniec brzucha. Warto także będzie zainteresować się warsztatami artystycznymi oraz… kulinarnymi! Wszystko to odbywać się będzie na Placu Wolności w niedzielę (29.05) od godziny 12:00.

MOSINA

W sobotę (28.05) zapraszamy dzieci na zawody wędkarskie. Zawody rozegrane zostaną na Gliniance Pożegowo. Udział w nich mogą brać dzieci do 16 lat. Początek o godzinie 15:00.

Natomiast w sobotę (4 czerwca) na boisku przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum przy ulicy Szkolnej zorganizowany zostanie Festyn Organizacji Pozarządowych oraz Dzień Dziecka. Zostaną zorganizowane liczne konkursy, zabawy i gry. Będą również pokazy ratownictwa, występy artystyczne i rozgrywki sportowe. Zorganizowana zostanie także loteria. Zapraszamy w sobotę 4 czerwca od 15:00 do 19:00.

LUBOŃ

Najmłodszych na Dzień Dziecka zaprasza Ośrodek Kultury. Wśród licznych atrakcji na pewno będzie dmuchany zamek i zjeżdżalnia, swoje umiejętności zaprezentują animatorzy sceny dziecięcej Crazy Events. Będą występy wokalne, stoisko z frytkami, hot-dogami i wata cukrową. Nie może zabraknąć także kolorowych baloników i baniek mydlanych. Zapraszamy na plac przy ulicy Wschodniej w sobotę (28 maja) od godziny 14:00.

Biblioteka Miejska zaprasza na przedstawienie Złośliwości Jej Królewskiej Mości Teatru Maska z Krakowa. Dzieci chodzące do przedszkola i starsze zapraszamy w czwartek (2 czerwca) na godzinę 17:00.

KLESZCZEWO

Dzieci w przeddzień swojego święta będą mogły bawić się podczas Festiwalu Mini Piłki Ręcznej. Drużyny dziewcząt i chłopców z klas V rywalizować będą w Hali Sportowej w Tulcach w sobotę (28 maja) od godziny 10:00.

Tego samego dnia na Orliku w Kleszczewie miał się odbywać gminny turniej piłki nożnej amatorskich drużyn niezrzeszonych dla młodzieży z VI klas szkół podstawowych oraz gimnazjów. Niestety dorośli zaplanowali tego dnia konserwację boiska odwołując tym samym psując tym samym jedną z planowanych imprez z okazji Dnia Dziecka.

KOSTRZYN WIELKOPOLSKI

Dokładnie w Dzień Dziecka, a więc w środę 1 czerwca zostanie zorganizowany Festyn W Krainie Bajki i Fantazji. Oprócz spektaklu Kot w butach dzieci będą mogły liczyć także na malowanie twarzy, naukę chodzenia na szczudłach, liczne zabawy i pokaz mydlanych baniek. Będzie również do ich dyspozycji dmuchany zamek. Wszystko odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kostrzynie w środę 1 czerwca od godziny 15:00.

ROKIETNICA

W samej Rokietnicy jak i w sąsiednich miejscowościach imprez dla dzieci będzie bardzo dużo. Na szczęście nie trzeba będzie przeważnie wybierać na którą się wybrać, bo odbywać się będą w różnych terminach.

28.05 – Przybroda – 14:00 –  Boisko Uniwersytetu Przyrodniczego.

28.05 – Rokietnica – 12:00 – 15:00 – Plac wokół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Rokietnicy.

04.06 – Kobylniki – 12:00 . Plac przy sklepie. Uwaga! od godz. 16.00 Spotkanie integracyjne

05.06 – Kiekrz, Pawłowice, Starzyny, Rogierówko – 15:00 – Plac zabaw w Kiekrzu przy ul. Poznańskiej.

05.06 – Mrowino, Cerekwica – 15:30 – Plac zabaw w Mrowinie na ul. Ogrodowej

25.06 – Żydowo, Rostworowo – 14:00 – Plac przy świetlicy w Żydowie.

25.06 – Napachanie – 14:00 – Plac przy Gimnazjum w Napachaniu

SWARZĘDZ

Jedną z atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych będzie festyn na Scenie nad Jeziorem przy Pływalni Wodny Raj. Będą tutaj występy muzyczne i taneczne, przedstawienia i pokaz iluzji. Będą również dmuchane zjeżdżalnie, wielkie bańki mydlane, malowanie, występy szczudlarzy, oraz zawody sportowe. Zapraszamy całe rodziny  w niedzielę 29 maja od godziny 15:00.

Warto również skorzystać z propozycji przygotowanych przez inne miejscowości.

Władze Sołectwa Janikowo Górne zapraszają na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w sobotę, 28 maja od 11:00 do 14:00 na terenie Lotniska w Ligowcu. Festyn organizowany będzie wspólnie z Aeroklubem Poznańskim i Oddziałem Prewencji Komendy Policji w Poznaniu.

Przy świetlicy w Zalasewie zorganizowana zostanie wspólna zabawa dla dzieci i dorosłych. Będą konkursy i zabawy oraz darmowe lody dla ochłody! Zapraszamy w niedzielę 29 maja o 15:00.

Zespół Szkół w Paczkowie wraz z Radą Rodziców przygotowuje 1 czerwca festyn. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji m.in. pokazy wozu strażackiego i policyjnego, zawody sportowe, akrobacje na trampolinach i wiele, wiele innych niespodzianek. Festyn rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do 14:00. Wszystkie dzieci otrzymają drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Kolejny festyn odbędzie się w Uzarzewie. W Dniu Dziecka, 1 czerwca, zapraszają wolontariusze Stowarzyszenia Mimika oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Rodzin Dysfunkcyjnych Lider.

Ciekawie zapowiada się również festyn, na który zapraszamy na boisko sportowe w Wierzonce w sobotę 4 czerwca. Dzieci będą mogły tutaj przejechać się bryczką, nauczyć się lepienia w glinie i wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Zapraszamy od 10:00 do 14:00.

Festyn dla dzieci pod hasłem Uśmiechnięta rodzina u św. Marcina planuje również Parafia św. Marcina w Swarzędzu. Rozpocznie się na placu za domem katechetycznym w niedzielę  12 czerwca o godzinie 14:30 .

Sołectwo w Bogucinie zaprasza wszystkich na wspólne świętowanie Dnia Dziecka połączone z powitaniem lata. Festyn rodzinny odbędzie się na placu zabaw przy ul. Wrzosowej w sobotę 25 czerwca od 11:00 do 14:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz