Łazarz

Hala Arena nie dla imprez masowych!

Kombii (8.10.2016) hala Arena Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Nie będzie w najbliższym czasie imprez masowych w hali Arena. To efekt negatywnej opinii wydanej przez Wojewódzkiego i Miejskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej.

Opinia ta wynika z braku akceptacji ekspertyzy przeciwpożarowej dla hali Arena i postanowienia z września 2016 roku, wydanego przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Jak informują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zostało ono skierowane tylko do autora ekspertyzy. Prowadzone w tej chwili postępowanie wyjaśniające czy nie doszło do zatajenia faktu otrzymania postanowienia przez wykonawcę dokumentu.

Podczas spotkania z Wojewódzkim i Miejskim Komendantem Państwowej Straży Pożarnej nie padły konkretne zastrzeżenia do wykonanej ekspertyzy – informuje Błażej Daracz z POSiR – udzielono jedynie informacji, że jest ona niewystarczająca.

Dodaje również, że do końca tygodnia ma powstać zespół ekspertów z udziałem przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, który w ciągu kilku dni ma określić zakres niezbędnych prac i przedsięwzięć, w celu wyeliminowania ewentualnych zagrożeń. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej deklaruje chęć współpracy w celu jak najszybszego rozwiązania problemu.

Nie oznacza to jednak, że obiekt zostaje całkowicie zamknięty – podkreśla Błażej Daracz – treningi i wydarzenia nie mające charakteru imprez masowych mogą się odbywać bez przeszkód. Są to wydarzenia sportowe, w których uczestniczy nie więcej niż 299 osób, a także wydarzenia artystyczno-rozrywkowe, w których uczestniczy nie więcej niż 499 osób.

Jak podkreślają Poznańskie Ośrodku Sportu i Rekreacji niezależnie od ekspertyzy, a także mimo wydanego w 2016 roku postanowienia, w ostatnich miesiącach aż do ubiegłego tygodnia Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wydawał pozytywne opinie na temat wszystkich imprez masowych, odbywających się w Arenie. Było ich w tym czasie 21.

KS Energetyk Poznań - "Arena z gwiazdami" - Poznań 21.12.2013 r.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

 • Arena, już dawno straciła prawo organizowania poważnych zawodów rangi mistrzostw krajowych jak i międzynarodowych.
  Co właściwe widać, od lat Poznań omijają wielkie imprezy sportów halowych.
  Jest to o tyle nie zrozumiałe, że do władz naszego miasta nie docierają argumenty … położenia naszego miasta czyli bardzo dobre połączenia drogowe, kolejowe czy niezłe lotnicze.
  Optymiści wręcz twierdzą, prawdziwa hala sportowa, Poznaniowi nie “grozi” przez najbliższe minimum 15 lat !!

  Jednak najgorsze jest przed nami! W magistracie kombinują, jak by ten obiekt z minionej epoki “przypudrować” znaczy wywalić kilka milionów na jego modernizację!
  To będzie nic więcej, jak wywalenie milionów w błoto.
  No cóż jeszcze wiele, bardzo wiele lat przed nami …Poznań stawia na ….maratony. Jednak jak nie poprawią stanu ulic naszego Poznania i te imprezy będą omijać Gród nad Wartą