Łazarz

Gzuby z Łazarza jeszcze poczekają na plac zabaw

Gzuby z Łazarza jeszcze poczekają na plac zabaw  Foto: lazarz.pl / Janusz Ludwiczak

Plac zabaw w Parku Kasprowicza dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych miał być gotowy do połowy lipca. Nie jest, bo wykonawca całość wykonał niezgodnie z projektem. Teraz musi usunąć usterki i wykonać całość jak należy.

Mamy zastrzeżenia do tej inwestycji, źle posadowione zostały urządzenia zabawowe, a na samym placu wykonane zostały alejki, których nie było w projekcie – wymienia Maria Łazarz z Rady Osiedla w rozmowie z portalem lazarz.pl – również przy zjeżdżalniach znalazły się krawężniki, które nie były przewidziane i mogą one zagrażać bezpieczeństwu dzieci.

Wykonawcą inwestycji jest spółka Saternus Service z Chorzowa, która wygrała przetarg na wybudowanie placu zabaw. Firma będzie musiała teraz na własny koszt dokonać poprawek, a gzuby z Łazarza muszą poczekać na swój plac zabaw.

Wkrótce rozpocznie się także rozbudowa placu zabaw przy ul. Dmowskiego, pomiędzy “deskami”. Będzie ona kosztować 49.128 złotych, a wykonywać tę inwestycję będzie firma ze Swarzędza.

Jesienią wyremontowane zostaną zniszczone alejki w Parku Kasprowicza. Teraz korzystający z nich biegacze i rowerzyści mogą zrobić sobie krzywdę. Niedługo przetarg na to zadanie ogłosi Zarząd Dróg Miejskich.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

Gzuby z Łazarza jeszcze poczekają na plac zabaw

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz