Aglomeracja Sport

Grand Prix w snowboardzie nizinnym

panorama narty  Foto: sxc

panorama narty Foto: sxcW niedzielę Malta Ski już po raz jedenasty organizuje Grand Prix w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie. Zawody będę rozgrywane nadal na stoku pełnym śniegu. Na najwyższej poznańskiej górce leży ponad 1 metr śniegu.

Grand Prix to największa impreza cykliczna tego typu “na nizinach” w zachodniej Polsce. Startują w niej zarówno amatorzy jak i zawodowcy posiadający licencje zawodnicze. W zawodach tych regularnie ścigają się wychowankowie Malta Ski, którzy tutaj uczestniczyli w narciarskiej i snowboardowej edukacji. Są to zwycięzcy Amatorskich Mistrzostw Polski, medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W sezonie 2010/2011 na stoku MALTA SKI odbywa się 6 edycji Grand Prix oraz zawody kończące cały cykl – Puchar Poznania. Prawo startu w Pucharze mają zawodnicy, którzy zajmą 4 pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej i walczą o miano najlepszych narciarzy i snowbordzistów w sezonie. Cykl Grand Prix rozpoczyna się w listopadzie 2010, a kończy w kwietniu 2011 r. Formuła imprezy ma charakter otwarty i pozwala wziąć w niej udział setkom chętnych narciarzy i snowbordzistów. W ubiegłorocznej edycji wystartowała rekordowa liczna zawodników.

Celem zawodów organizowanych na Malcie jest nie tylko popularyzacja białego sportu ale przede wszystkim kreowanie aktywnych form wypoczynku.

Zawody odbywać się będą w godzinach 8:45- 11.30.

narty, snowbord, malta ski
narty, snowbord, malta ski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz