K U L T U R A

Garou przyjedzie do Poznania!

Garou  Foto: mat. prasowe

Garou Foto: mat. prasoweGarou, popularny kanadyjski piosenkarz i multiinstrumentalista odwiedzi nasze miasto w przyszłym roku. Będzie to niepowtarzalna okazja, by usłyszeć na żywo takie hity, jak: “Gitan”, “Seul”, czy piosenki z najnowszej płyty.

Pierre Garand, od lat znany jako Garou, urodził się w kanadyjskim Sherbrooke w 1972 roku. Od najmłodszych lat jego życie było wypełnione muzyką – uczył się gry na gitarze, fortepianie i trąbce. W 1997 roku na drodze artysty pojawił się autor libretto do Notre-Dame de Paris Luc Planondon – to właśnie on dał Garou niezapomnianą rolę Quasimodo w tym musicalu. Spektakl natychmiast stał się hitem, a o talencie odtwórcy roli szkaradnego dzwonnika zaczęły rozpisywać się nie tylko francuskie gazety. Bilety na spektakl wyprzedawały się na pniu, natomiast pochodzący z niego utwór Belle został okrzyknięty najpiękniejszą piosenką 50-lecia.

Pod koniec 1999 roku Garou wystąpił na wielkim koncercie z okazji Nowego Millenium. Właśnie tam poznał Celine Dion. Wokalistka, zachwycona jego talentem, zaproponowała mu współpracę. Jej efekty można było usłyszeć na debiutanckim krążku Garou – “Seul” – wydanym w 2000 roku (utwór “Sous le vent”). Album osiągnął niesamowity sukces przemysłu fonograficznego – w samej Francji zdobył status diamentowy, a promujące go single “Seul” i “Sous le vent” – status multiplatyny. W roku 2002 wystąpił po raz pierwszy w Polsce, jako gwiazda sopockiego festiwalu – również w naszym kraju jego płyta sprzedawała się doskonale i pokryła się platyną. Był również pierwszym zagranicznym artystą, który wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2004r.

W 2003 i 2006 roku wydał swoje dwa kolejne francuskojęzyczne albumy, “Reviens” oraz “Garou”. Sukces, jaki osiągnęły był porównywalny do debiutanckiego krążka. Pierwsze miejsca na listach przebojów, nagrody, złote i platynowe płyty oraz wypełnione sale koncertowe nie tylko w Europie i Kanadzie, ale również w takich krajach jak Gwadelupa, Gujana, Martynika, Liban, Tunezja czy Mauritius. W 2008 roku na rynku ukazała się pierwsza płyta nagrana w języku angielskim, “Piece of My Soul”, promowana przez singiel “Stand Up”. Jak i przy poprzednich, również w jej powstaniu miało swój udział wiele sław muzycznego światka, choćby Rob Thomas, Guy Chambers (twórca hitów Robbiego Williamsa), czy Peer Astrom (producent Madonny i Jennifer Lopez).  Album w Polsce osiągnął status złotej płyty.

13 września 2013 na oficjalnej stronie Garou miała miejsce premiera utworu Avancer. Singiel był zapowiedzią kolejnego longplaya artysty, na którym pojawiły się zupełnie nowe kompozycje. Fani po raz kolejny się nie zawiedli – kolejne pozycje z płyty “Au milieu de ma vie”, która została wydana w listopadzie 2013 roku budziły niemniejszy zachwyt, niż singiel promujący i wywołały falę pochlebnych opinii ze strony krytyków.

Garou – Gitan

Kiedy: 22.03.2015 (niedziela), godz. 18:00
Gdzie: Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33, Poznań

Garou Foto: mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz