Futsal: Kotwica pokonała lidera

KS UAM Poznań - Kotwica Kórnik  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

To pierwszy mecz w Ekstralidze Futsalu Kobiet, kiedy AZS UAM Poznań przegrał swoje spotkanie. Po niedzielnym meczu derby Wielkopolski wygrywa Kotwica Kórnik.

Od samego początku kórniczanki postawiły wysoko poprzeczkę poznaniankom. Ciężko było oddać strzał w kierunku ich bramki. Kotwica przecięła akcję UAM-u, szybka akcja dwa na dwa i pierwszy gol dla Kotwicy. Strzelczynią Katarzyna Sikora. Niecałą minutę później fatalny błąd poznańskiej defensywy i jest 0:2. Poznanianki nie potrafią się pozbierać i do końca pierwszej połowy na tablicy widnieje wynik 0:3

Sport bywa przewrotny i nie ma pewniaków. nie ma zespołów nie do ruszenia. Z każdym można wygrać i z każdym można przegrać. Myślę, że dziewczyny zaufały w tą taktykę i to zaowocowało tym, że dzisiaj wygraliśmy. Ta jedna bramka która padła niepotrzebnie, bo mogłyśmy utrzymać bezbramkowy wynik – mówiła po spotkaniu Violetta Biegańska trener Kotwicy Kórnik.

W drugiej połowie akademiczki rzuciły się do ataku, ale nadal nie potrafiły sforsować dobrze ustawionej obrony kórniczanek. Po stronie gospodarzy zaczęły się błedy. Licznik fauli szybko dotarł do 6 i w 33 minucie pojawił się pierwszy z przedłużonych rzutów karnych. Z których żaden nie powiększył wyniku gości. Do tej pory spokojnej Ktowicy też zaczęły puszczać nerwy. W 40 minucie Alicji Zając udało się zdobyć honorową bramkę, którą dedykowała Alicji Buszy, która po ampach leczy kontuzję nogi.

Dzisiaj Kotwica była zdecydowanie lepszym zespołem. Gdzieś tam zabrakło skuteczności, szczęścia i zaangażowania. Mam nadzieję, że historia się powtórzy – w zeszłym sezonie przegraliśmy mecz trzeciej kolejki, potem wszystko do końca wygraliśmy – mówił po spotkaniu Wojciech Weiss trener UAM Poznań

AZS UAM Poznań – Kotwica Kórnik 1:5 (0:3)

AZS UAM Poznań: Dominika Dewicka, Emilia Krajewska – Alicja Zając, Laura Czudzińska, Monika Marczak, Ada Sikora, Marta Kosiorek, Żaneta Pawlik, Aleksandra Tyl, Karolina Grześkowiak, Renata Nowak, Dominika Latuszek

Kotwica Kórnik: Aleksandra Blige, Aleksandra Godlewska – Ewa Weber, Martyna Boguszyńska, Sylwia Marek, Hanna Cerajewska, Jagoda Zielińska, Anna Jacewicz, Monika Nowak, Małgorzata Ładniak, Karolina Wlekła, Katarzyna Sikora, Justyna Dziabaszewska

Futsal kobiet powróci do Poznania 18 grudnia. 10 grudnia na wyjeździe akademiczki zmierzą się z KS Unifreeze Górzno

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter