K U L T U R A

Finał Animatora! Kto otrzyma Pegaza?

Festiwal Animator - Estrada Poznańska  Foto: Festiwal Animator / materiały prasowe

Dziś ostatni dzień Festiwalu Animator. Wydarzenie zakończy ceremonia wręczenia nagród, czyli Pegazów i – po raz pierwszy w historii festiwalu – Animuszy.

Wydarzeniu towarzyszył będzie pokaz filmu Solar Walk Réki Bucsi z muzyką na żywo autorstwa Iwony Witek, absolwentki klasy kompozycji i aranżacji Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

Kompozycja została napisana na bazie oryginalnej ścieżki dźwiękowej animacji i zostanie zagrana przez Orkiestrę Poznańskiej Piętnastki.

12 lipca o 16:00 w CK Zamek Cartoon Network przedstawia czyli pokaz najnowszych animowanych sitcomów ze wstępem Emilii Rybak. W czwartek odbędzie się także specjalny pokaz z audiodeskrypcją. O 18:00 w Kinie Pałacowym CK Zamek widzowie będą mieli okazję zobaczyć film Droga na drugą stronę.

W piątek 13 lipca w Kinie Muza odbędą się pokazy filmów nagrodzonych: o 17:00 projekcja zwycięskiego filmu pełnometrażowego, o 19:00 pełnometrażowy film nagrodzony przez publiczność, a o 21:00 pokaz animacji krótkometrażowych. 14 lipca o 16:00 w CK Zamek, w Sali Wielkiej odbędzie się pokaz filmów zrealizowanych przez najmłodszych uczestników festiwalu w ramach Animatora dla dzieci.

Użyte w artykule zdjęcia: Jazz Poznań - materiały prasowe, www.kpictures.pl / Animator - materiały prasowe, Festiwal Animator / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz