K U L T U R A

Filmowa noc książek – z premierą

Przed nami kolejny, wakacyjny, nocny maraton filmowy. Tym razem powinien on połączyć miłośników zarówno X Muzy, jak i moli książkowych. Zobaczymy doskonałe ekranizacje bestsellerowych powieści. Mamy dla Was zaproszenia na ENEMEF: Noc Książek.

To propozycja dla tych, którzy nie wyobrażają sobie udanych wakacji bez solidnej porcji dobrej literatury i doskonała okazja, aby udać się w pełną zaskakujących wydarzeń podróż wraz bohaterami bestsellerowych powieści, które odniosły spektakularny sukces czytelniczy niemal na całym świecie – przekonuje Anna Winsz, która współorganizuje nocne maratony filmowe.

Na wielkim ekranie pojawią się cztery przejmujące historie, które dostarczą widzom wielu wspaniałych emocji. Jeśli uwielbiacie czytać, powinniście koniecznie wybrać się również do kina.

Jedną z atrakcji tego całonocnego seansu będzie z pewnością premiera filmu Papierowych miast na podstawie bestsellerowej powieści Johna Greena. Ponadto zobaczymy również Gwiazd naszych wina, Z dala od zgiełku i Najdłuższa podróż.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 25,00 do 32,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia do Multikina Malta i Multikina Stary Browar! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas tutaj.

Papierowe miasta

Na nocny maraton filmowy ENEMEF: Noc Książek zapraszamy do Multikina Malta i Multikina Stary Browar w piątek 31 lipca od godziny 22:00.

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Papierowe miasta

Papierowe miasta – PREMIERA! – ekranizacja fenomenalnej powieści Johna Greena, autora “Gwiazd naszych wina”, która podbiła serca czytelników na całym świecie. Quentin Jacobsen, dla znajomych Q, jest spokojnym i dobrze ułożonym nastolatkiem. Od lat podkochuje się w koleżance z dzieciństwa, zbuntowanej i żywiołowej Margo Roth Spiegelman. Pewnego wieczoru dziewczyna zaburza harmonię nudnego życia Q – wchodzi do niego przez okno i wyciąga na szaleńczą wyprawę, aby załatwić kilka swoich spraw. Wkrótce po tym Margo znika pozostawiając Quantinowi serię skomplikowanych wskazówek. Chłopak pokonuje setki kilometrów, aby ją odnaleźć…

Gwiazd naszych wina – to film, który znajduje się w prawie wszystkich zestawieniach najlepszych filmów ostatnich miesięcy, znajduje się także wśród najwyżej ocenianych filmów na IMDB.com (ocena 8,0 na 10) oraz filmweb.pl (7,9 na 10, pozycja 139 na liście najwyżej ocenianych filmów wszech czasów). Hezel jest chora na raka, na jednym ze spotkań grupy wsparcia poznaje chłopaka – Gusa. Między bohaterami rodzi się wyjątkowe uczucie. Łączy ich wielka miłość do siebie, podobne doświadczenia związane z ciężką chorobą, a także zamiłowanie do książek. Szczególną rolę w ich historii odgrywa powieść “Cios udręki” Petera van Houtena, opowiadająca o umierającej na raka Annie. Hezel marzy, aby spotkać się z jej autorem, jednak jej próby okazują się bezskuteczne. Pewnego razu Gusowi udaje się nawiązać kontakt z idolem przyjaciółki zostaje zaproszony na spotkanie w Amsterdamie, dokąd postanawia zabrać Hezel.

To ekranizacja wzruszającej, bestsellerowej powieści Johna Greena. Ta wyjątkowa historia o miłości i walce ze śmiertelną chorobą ujęła widzów i krytyków (na koncie ma kilkanaście nagród na festiwalach na całym świecie).

Z dala od zgiełku – to nowa ekranizacja klasycznej, jednej z najbardziej znanych powieści w historii literatury, której autorem jest Thomas Hardy. Bathsheba Everdene dziedziczy po wuju gospodarstwo i postanawia samodzielnie się nim zajmować. Młoda dziewczyna staje przed serią rozterek i życiowych niespodzianek, jakie spotykają ją w świecie zdominowanym przez mężczyzn. O jej względy walczy trójka adoratorów, Bathsheba szuka odpowiedzi na pytanie czego naprawdę pragnie. Jest młoda, mądra, piękna i zabawna, a przy tym silna i niezależna. Choć historia z jej udziałem ma miejsce w epoce wiktoriańskiej, staje się bliska również współczesnym widzom i czytelnikom za sprawą swojego ponadczasowego charakteru.

To fenomenalna historia o miłości i przeznaczeniu. Mam nadzieję, że widzowie dadzą się jej porwać – reżyser Thomas Vinterberg.

Najdłuższa podróż – to najnowsza adaptacja książki Nicholasa Sparksa, autora “Pamiętnika” oraz “Listu w butelce”. Film opowiada równolegle dwie historie. Jedna z nich przedstawia 90-latka, który wyrusza w podróż samochodem i ulega wypadkowi. Mężczyzna czekając na pomoc wspomina swoje życie wypełnione miłością do nieżyjącej już żony Ruth. W drugiej studentka historii sztuki Sophia, zakochuje się w kowboju o imieniu Luke, który po ciężkim wypadku stara się wrócić na arenę, aby ocalić rodzinne ranczo. Okazuje się, że chłopak skrywa pewną tajemnicę. Niespodziewanie oba wątki filmu splatają się ze sobą… Ten film z pewnością zachwyci wielbicieli twórczości Nicholasa Sparksa, ale nie tylko. Wyróżnia go nietypowy, ciekawy sposób poprowadzenia fabuły oraz płynąca z niego wyraźna refleksja nad życiem jako długa podróż, która już nigdy się nie powtórzy.

Papierowe miasta

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz