K U L T U R A

Festiwal Teatrów Podwórkowych – Trio Targanescu

Trio Targanescu  Foto: FB / Targanescu / Maciej Krajewski

Koncert zespołu Trio Targanescu odbędzie się w ramach Festiwalu Teatrów Podwórkowych na Dziedzińcu Masztalarni, w czwartek, 26 sierpnia o godzinie 20:30.

Założeniem festiwalu jest prezentacja spektakli w miejscach nietypowych, plenerowych, które nie kojarzą się z teatrem, a są w bezpośrednim kontakcie z widzem. Ta idea prezentacji wynika z wieloletniego doświadczenia Lecha Raczaka, założyciela Fundacji Orbis Tertius – Trzeci Teatr oraz Teatru Ósmego dnia i Grupy Sekta, który między innymi od 1993 r. do 2012 r. był dyrektorem artystycznym Festiwalu Malta i Malta OFF.

Zespół Trio Targanescu składa się z muzyków z akademickim wykształceniem. Ich muzyka sytuuje się na przecięciu folku, kameralistyki rockowej i improwizacji. Trio korzysta z przepływu energii między sceną, a publicznością i improwizując, tworzy niezwykłe, muzyczne światy. W skład zespołu wchodzi: Katarzyna Klebba – skrzypce, altówka, Paweł Paluch – fagot, surna i Arnold Dąbrowski – instrumenty klawiszowe. Razem tworzą od ponad dwudziestu lat. Spotkali się w roku 1999. W 2003 roku zaprezentowali swój pierwszy autorski spektakl pt. „Muzyka przerażająca, potargana i inne wesołe piosenki”. Koncertują w kraju i za granicą. Mocno związani są z poznańską sceną teatralną.

Festiwal Teatrów Podwórkowych – koncert Trio Targanescu

Dziedziniec Masztalarni, wejście od Dziedzińca Różanego
czwartek, 26 sierpnia godzina 20:30

Wstęp wolny

Użyte w artykule zdjęcia: FB / Targanescu / Maciej Krajewski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz