K U L T U R A

Festiwal Teatrów Podwórkowych – “Ławka”

Ławka - Teatr Migro  Foto: teatrkto.pl / Piotr Baran

Spektakl “Ławka” krakowskiego Teatru Migro zostanie zaprezentowany w ramach Festiwalu Teatrów Podwórkowych na Dziedzińcu Masztalarni, w środę, 25 sierpnia o godzinie 20:30.

Założeniem festiwalu jest prezentacja spektakli w miejscach nietypowych, plenerowych, które nie kojarzą się z teatrem, a są w bezpośrednim kontakcie z widzem. Ta idea prezentacji wynika z wieloletniego doświadczenia Lecha Raczaka, założyciela Fundacji Orbis Tertius – Trzeci Teatr oraz Teatru Ósmego dnia i Grupy Sekta, który między innymi od 1993 r. do 2012 r. był dyrektorem artystycznym Festiwalu Malta i Malta OFF.

Tytułowa ławka symbolizuje miejsce przypadkowych spotkań. Tych niechcianych i tych, które możemy zauważyć wszędzie jadąc autobusem, tramwajem, w pociągu na przykład. Spektakl wyreżyserowany przez Justynę Wójcik jest połączeniem teatru ruchu z tańcem współczesnym i opowiada o relacjach międzyludzkich z przymrużeniem oka. Każdego dnia toczymy walki małe i większe. Ten spektakl jest właśnie o tym. Czy to dotyczy walki o lepszy widok przy oknie, o stolik w strefie dla niepalących, czy o upragnione miejsce w pociągu blisko przejścia. Sytuacje, którym możemy się przyglądać codziennie były inspiracją do powstania zabawnej historii o spotkaniu dwóch obcych sobie osób na ławce w parku.

Festiwal Teatrów Podwórkowych – “Ławka” Teatr Migro

Dziedziniec Masztalarni, wejście od Dziedzińca Różanego
środa, 25 sierpnia godzina 20:30

Wstęp wolny.

Użyte w artykule zdjęcia: teatrkto.pl / Piotr Baran

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz