Aglomeracja

Ferie w markecie – warsztaty dla dzieciaków.

Little girl baking  Foto: Andersen Ross/auchan

Degustacje dań z całego świata oraz kuchenne eksperymenty czekają na wszystkie dzieci, które w najbliższy weekend odwiedzą Auchan w Swadzimiu. Podczas bezpłatnych warsztatów kulinarnych mali kucharze poznają także podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Little girl baking Foto: Andersen Ross/auchanPodczas warsztatów kulinarnych najmłodsi będą mogli nie tylko poznać kulinarne tradycje i zwyczaje z całego świata, lecz także samodzielnie poeksperymentować przy kuchennym blacie i skosztować przygotowanych przez siebie potraw. Będą to między innymi francuskie naleśniki, tureckie tortille, sałatka grecka, niemieckie kiełbaski czy przepyszna sałatka owocowa ze składników pochodzących z Polski, Hiszpanii, Włoch, Grecji, południowych Chin, Półwyspu Malajskiego oraz Indii.

– Gotowanie, to nie tylko codzienny obowiązek, lecz także wspaniała zabawa. Dobieranie składników i łączenie ze sobą różnych smaków pozwala również kształtować kreatywne myślenie i wyobraźnię u najmłodszych. Mamy nadzieję, że zorganizowane w galerii warsztaty pozwolą młodym kucharzom odkryć w sobie talent lub znaleźć nową, smaczną pasję – mówi Paulina Jeruzel-Dobska, organizatorska wydarzenia.

Podczas kulinarnych zabaw nie zabraknie także zajęć poświęconych zdrowiu i bezpieczeństwu. Każdy maluch dowie się, jak zdrowo się odżywiać, a także pozna zasady higieny w kuchni.

Warsztaty kulinarne odbędą się w weekend 21 i 22 lutego w Centrum Handlowym Auchan Swadzim. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 11.00 i potrwają do godziny 18.00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz