Aglomeracja

EURO podsumowanie

Finał UEFA EURO 2012 - Hiszpania - Włochy. Strefa Kibica w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznaniacy i nasi goście z Irlandii, Włoch i Chorwacji znakomicie bawili się, kibicując swoim ulubionym drużynom na stadionie i w strefie kibica, a w tym samym czasie zbierał się Miejsko-Wojewódzki Sztab Operacyjny, który koordynował organizację Euro 2012 w Wielkopolsce.

Od rozpoczęcia turnieju sztab koordynował wszystkie obszary działania, związane m.in. z bezpieczeństwem, transportem, stadionem, ośrodkiem pobytowym w Opalenicy i zabezpieczeniem medycznym oraz wolontariatem czy zakwaterowaniem. Sztab, podczas codziennych posiedzeń, analizował meldunki i na ich podstawie dysponował zadania dla wszystkich służb, inspekcji i straży.

Wszystkim zaangażowanym w 24-dniową, całodobową pracę zespołu podziękowania złożyli szef sztabu Tomasz Kayser, wojewoda wielkopolski Piotr Florek i prezydent miasta Poznania Ryszard Grobelny.

Okazaliśmy się prawdziwym gospodarzem – w pełni przygotowani przyjęliśmy rzesze kibiców, którzy spędzili czas w naszym mieście radośnie i bezpiecznie – mówił wojewoda, nawiązując do zadań realizowanych przez sztab.

Finał UEFA EURO 2012 - Hiszpania - Włochy. Strefa Kibica w Poznaniu Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

– To czas i miejsce, by podziękować tym, którzy pozostawali niewidoczni a bez których Euro w Poznaniu by się nie udało – podsumował blisko miesięczne prace szef sztabu Tomasz Kayser.

Euro w Poznaniu to czas bicia kolejnych rekordów: liczby kibiców, frekwencji w Strefie Kibica, odprawionych podróżnych na Ławicy, pasażerów przewiezionych komunikacją miejską czy nawet… ilości zebranych śmieci.

Najlepszym podsumowaniem organizacji Euro niech będzie fakt, że gdybyśmy przystępowali do przygotowań – przeprowadzilibyśmy je dokładnie tak samo – podkreślał prezydent Grobelny.

Do Poznania na 3 mecze, które odbyły się na Stadionie Miejskim przybyło ponad 125 tysięcy zagranicznych kibiców. 106 tysięcy zasiadło na trybunach a blisko 700 tysięcy kibiców – bawiło się w strefie. O komfort gości i pełen dostęp do informacji dbało 574 wolontariuszy z 13 krajów.

Sztab Euro w Poznaniu Foto: Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Poznański Miejsko-Wojewódzki Sztab Operacyjny, fot: Urząd Wojewódzki

Tagi:

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz