K U L T U R A

EPIC GAME MUSIC: Niezapomniany wieczór epickiej muzyki z gier

EPIC GAME MUSIC to nowy muzyczny projekt, który pojawi się w Poznaniu w trakcie POZNAŃ GAME ARENA 2018. Wydarzenie zapowiada się na jedno z najmocniejszych otwarć targów PGA w ostatnich latach. Koncert odbędzie się 12 października o godzinie 20:30 w Sali Ziemi!

W piątkowy wieczór, 12 października, w dniu inauguracji POZNAŃ GAME ARENA, w przepięknej Sali Ziemi ponad 50-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra oraz kilkudziesięcioosobowy skład Chóru Akademickiego UAM (kierownik artystyczny Beata Bielska) pod batutą Adama Domurata wypełni muzyczną przestrzeń w rytm niezwykłej epickiej muzyki, która towarzyszy wielu polskim oraz międzynarodowym grom komputerowym.

W repertuarze koncertu nie zabraknie kultowych soundtracków z popularnych gier zagranicznych jak i polskich producentów. Pojawią się utwory m.in. z gier: „Wiedźmin”, „Assassin’s Creed”, „Morrowind”, „Skyrim”, „Zelda”, „Diablo”, „Battelfield” oraz premierowe wykonanie utworu z gry „Kursk”. Miłośnicy muzyki epickiej usłyszą również kilka utworów ze znanych filmów, które z pewnością trzeba wysłuchać w takim niezwykłym składzie muzycznym.

Podczas koncertu odbędzie również finał EPIC GAME MUSIC Award – konkursu dedykowanego twórcom muzyki do gier. Specjalne grono zaszczytnego Jury (Michał Cielecki, Marcin Przybyłowicz, Adam Skorupa, Mikołaj Stroiński i Krzysztof Wieczynkiewicz) wyłonią najciekawszą zgłoszoną aranżację, która zostanie premierowo odegrana symfonicznie w trakcie koncertu.

 

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz