K U L T U R A

ENEMEF: Filmy S-F

ENEMEF: filmy SF  Foto: ENEMEF: filmy SF

ENEMEF: filmy SF Foto: ENEMEF: filmy SFCzas na kolejny, nocny maraton filmowy! Tym razem będzie to noc pełna fantastyki.

Noc z piątku na sobotę będzie okazją by w dwóch poznańskich kinach, w Multikinie Malta i 51, oderwać się od szarej codzienności i przenieść w cudowny świat fantastyki.

Zapraszamy na premierowy seans filmu Igrzyska śmierci. Będzie też można obejrzeć dobrze oceniany Dystrykt 9, a także reżyserską wersję przeboju Avatar 3D (tylko Multikina 51). Wyświetlony zostanie również doskonały obraz Tron: Dziedzictwo 3D (tylko Multikino Malta).

Na naszym profilu na facebooku będzie można we wtorek i środę zdobyć podwójne zaproszenia na maraton filmowy! Odwiedź nasz profil tutaj już teraz i polub, by tego nie przegapić.

Bilety w cenie od 20 zł można już kupować w kasach kina. Więcej informacji na temat najbliższego ENEMEFu, cen biletów, jak również głosowanie na kolejność emisji filmów znajdziesz klikając tutaj.  Rejestrując się na stronach można również wygrać zniżkę, ponieważ przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilkaset zarejestrowanych na stronie osób, które otrzymują specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10,00 zł!

Igrzyska śmierci to najbardziej oczekiwana produkcja 2012 roku, ekranizacja bestsellerowej, kultowej książki Suzanne Collins, która zdobyła miliony fanów na całym świecie.

Film przedstawia wydarzenia z przyszłości. Nie ma już Stanów Zjednoczonych – zamiast nich powstaje państwo Panem. Władze stolicy zmuszają podległe rejony do corocznej ofiary w postaci chłopca i dziewczyny. Muszą oni brać udział w transmitowanym przez telewizję turnieju na śmierć i życie.

Niesamowita historia, świetna reżyseria, doskonała muzyka. A ponadto obsada wśród której oprócz młodych aktorów pojawią się m.in.: Woody Harrelson, Stanley Tucci, a także Lenny Kravitz.

reżyseria: Gary Ross / scenariusz: Gary Ross / muzyka: T-Bone Burnett, James Newton Howard / obsdada: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Woody Harrelson

Dystrykt 9 to przełom w kinie fantastyczno-naukowym – film wizjonerski i brutalnie szczery. Pomimo niskiego budżetu zrealizowany z użyciem pierwszorzędnych efektów specjalnych.

Akcja filmu zaczyna się w Republice Południowej Afryki. Statek kosmiczny z tysiącami obcych na pokładzie ląduje na Ziemi. Bez precyzyjnego planu jak zorganizować życie uchodźców, ludzie odizolowali ich w tytułowym Dystrykcie 9, nad którym czuwać ma zbrojna organizacja. Mijają lata. Obszar ten przeradza się w odcięte od świata getto, w którym panują nędza i bezprawie. Korporacja decyduje o przeniesieniu obozu w inne miejsce.

Dystrykt 9 to nowatorska produkcja, która zmieniła oblicze kina science-fiction. To niezwykle przemyślany film, którego zaskakująca fabuła jest gwarancją bardzo intensywnego seansu.

reżyseria: Neil Blomkamp / scenariusz: Neil Blomkamp, Terri Tatchell / muzyka: Clinton Shorter / obsada: Sharlto Copley, Jason Cope, Nathalie Boltt

http://www.youtube.com/watch?v=m85d_urDjPo

Avatar Jamesa Camerona to największy hit wszech czasów i przełomowy film w historii światowej kinematografii. Świat Pandory hipnotyzuje i przenosi do innej rzeczywistości, którą dzięki technice 3D można prawie poczuć na własnej skórze.

Rok 2154, sparaliżowany były komandos dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar. Trafia na Pandorę, planetę zamieszkiwaną przez Na’vi – człekopodobną, pokrytą niebieską skórą rasę. Staje przed trudnym wyborem: stanąć w obronie dobra czy wypełnić swoje zadanie…

Na ENEMEFie zostanie pokazana wersja reżyserska filmu, wzbogacona o nieoglądane i niepokazywane dotąd materiały – nowe sceny, nowe postacie i nowe wątki.

reżyseria: James Cameron / scenariusz: James Cameron / muzyka: James Horner / obsada: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver

Tron: Dziedzictwo 3D to kontynuacja produkcji z 1982 roku, która zaliczana jest do klasyki gatunku science-fiction. W pierwszej części w roli głównej występował Jeff Bridges, pojawia się on także w sequelu, co ciekawe jego twarz została odmłodzona dzięki specjalistycznym programom z 61 lat na około 30.

Sean Flynn poszukuje przyczyny zniknięcia swojego ojca Kevina i zostaje wciągnięty do cyfrowego świata. Wraz z powierniczką Kevina, Quorą, ojciec i syn wyruszają na wyprawę przez wizualnie olśniewający, cybernetyczny świat, który jest też nadzwyczajnie niebezpieczny.

Pod względem efektów specjalnych i muzyki ten film to prawdziwy majstersztyk, zachwyca obrazami i wciąga niebanalną fabułą.

reżyseria: Joseph Kosinski / scenariusz: Adam Horotwitz, Edward Kitsis / muzyka: Daft Punk / obsada: Jeff Bridges, Garret Hedlund, Olivia Wilde

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz