Sport

Enea AZS buduje nowy zespół

Enea AZS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kolejne trzy zawodniczki podpisały umowy z pierwszoligową drużyną Enea AZS Poznań. Swoje kontrakty przedłużyły: Daria Marciniak – najlepsza zawodniczka minionego sezonu w 1 lidze, Elżbieta Giedrojć, która związała się z klubem nowym dwuletnim kontraktem oraz silna skrzydłowa Wioletta Wiśniewska.

Enea AZS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterChęć pozostania w drużynie wyraziły kolejne trzy zawodniczki. Jestem zadowolony, że najlepsza zawodniczka 1 ligi kobiet Daria Marciniak dalej reprezentować będzie nasz klub. Daria stanowiła siłę pod naszym koszem. W przeciągu tygodnia zostanie już zamknięty nasz skład na przyszły sezon – mówi Łukasz Zarzycki dyrektor sportowy klubu.

Zarzycki zapowiada także nowe twarze w akademickim klubie. Te wszystkie działania powinny doprowadzić do awansu koszykarek do ekstraklasy.

Bardzo się cieszę, że mimo poważnej kontuzji jaką doznałam w minionym sezonie klub wyraził chęć przedłużenia mojego kontraktu. Cieszy fakt, że większość z zeszłorocznego składu została, a nowe twarze wniosą doświadczenie i uda nam się awansować, pragnę jak najszybciej dość do zdrowia i normalnego grania. – powiedziała Elżbieta Giedrojć

Niedługo nasz klub poinformuje o podpisaniu kontraktów również z innymi zawodniczkami i szykują się tutaj duże niespodzianki – zapowiada Zarzycki.

Enea AZS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz