Emocjonujące spotkanie Enea Energetyka Poznań

Enea Energetyk Poznań - SAN Pajda Jarosław  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Pierwszoligowe siatkarki Enea Energetyka Poznań pokonały MKS SAN-Pajdę Jarosław 3:1. Do tabeli dopisały 3 pkt. Po 9. kolejce 1 ligi siatkówki kobiet energetyczne zajmują 5 miejsce w tabeli.

W pierwszy secie przyjezdne bardzo pewnie rozpoczęły mecz, narzuciły swoje tempo gry i zdominowały poznanianki osiągając 7 punktową przewagę. To jednak nie zdeprymowało siatkarek Enei i w pogoni za zwycięstwem energetyczne „wyszarpały” pierwszego seta i wygrały 26:24.

Przy stanie 14:21 dla gości, Weronice Fojucik udaje się zdobyć punk. Chwila rozmowy kapitan z zespołem i na zagrywkę wchodzi Martyna Szczepuła. Poznanianki zdobywają dwa punkty z rzędu i o czas prosi trener Piotr Pajda. Po przerwie tracimy punkt. Na tablicy 22:17. Katarzyna Stepko serwuje. Kiwają poznanianki i kolejny punkt dla energetycznych. Na zagrywkę wchodzi Weronika Fojucik. Dwa stracone punkty i trener SAN Pajda Jarosław prosi o drugi czas. Ta przerwa nie zmieniła koncentracji kapitan poznańskiego zespołu. I ze spokojem gospodynie doprowadziły do remisu. Trener jarosławianek stara się zmianami wpłynąć na zespół gości. Nadal Poznań zdobywa punkty, nadal Weronika Fojucik serwuje. Poznanianki pierwsze stają przed możliwością zdobycia piłki setowej. Niestety tym razem kapitan trafia w taśmę i piłka spada na pole Enea Energetyka. Od 24:24 gramy na przewagi. Poznanianki nie dają szans przeciwniczkom i pierwszego seta wygrywa zespól Ene Energetyka Poznań.

Zawodniczki z Jarosławia konsekwentnie realizowały swój plan, a my pozwoliłyśmy się im rozegrać co spowodowało, że musiałyśmy je gonić. Grunt, że udało się wyciągnąć tego seta i wygrać. W siatkówce kobiet nie ma rzeczy niemożliwych. – zauważyła Emilia Oktaba MVP sobotniego meczu

W drugiej odsłonie meczu przyjezdne wygrały z energetycznymi do 21. Pozostałe dwa sety należały do siatkarek z Poznania.

Mamy dobrą energię, zaangażowanie na treningu i wszystko idzie w dobrym kierunku. Wygraliśmy ważne spotkanie za 3 punkty. Za tydzień jedziemy do Warszawy…po zwycięstwo – podkreślił Trener Marcin Patyk.

Enea Energetyk Poznań – MKS SAN-Pajda Jarosław 3:1 (26:24, 21:25, 25:21, 25:19)

MVP: Emilia Oktaba

Zaplanowany na 4 grudnia mecz z SMS PZPS Szczyrk, nie odbędzie się w pierwotnym terminie. O jego nowej dacie na pewno poinformujemy. Przed świąteczną przerwą zaplanowany jest jeszcze jedno spotkanie. 18 grudnia do poznania przyjechać ma Asotra Płomień Sosnowiec.

Głównym sponsorem pierwszoligowe zespołu jest firma Enea. Udział w rozgrywkach 1 ligi siatkówki kobiet klub zawdzięcza także sponsorowi strategicznemu, którym jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania – oraz współpracy partnerów: Catering dietetyczny Żryj Zdrowo oraz Fabryka Formy.