Sport

Eliza Wróblewska indywidualnie i drużynowo srebrną medalistką Mistrzostw Świata Wojska

Eliza Wróblewska indywidualnie i drużynowo srebrną medalistką Mistrzostw Świata Wojska  Foto: materiały prasowe / Akademii Judo Poznań

Zawodniczka Akademii Judo Poznań Eliza Wróblewska (-70kg) znalazła się w gronie dziewięciu reprezentantów w Mistrzostwach Świata w Paryżu na przełomie października i listopada.


W niedzielę, 31 października w Paryżu Eliza wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata Wojska- co jest zdecydowane największym osiągnięciem w jej karierze.

Eliza wygrała z Holenderką Babette Woudenberg i Gulnoz Matnijazovą z Uzbekistanu, a w finale przegrała z Austriaczką Michaelą Pollers.

Po tym niesamowitym sukcesie Eliza 2 listopada wraz z drużyną wywalczyła kolejne srebro w Drużynowych Mistrzostwach Świata Wojska.

Polska kobieca drużyna w składzie: szer. Karolina Pieńkowska, szer. Anna Kuczera, st. szer. Arleta Podolak, szer. Eliza Wróblewska i szer. Beata Pacut zdobywają srebrny medal podczas Wojskowych Mistrzostw Świata w Judo.

Polki uległy w finale Francuzkom.

Eliza Wróblewska to multimedalistka Mistrzostw Polski, uczestniczka Pucharów i Mistrzostw Europy oraz Świata,  brązowa medalistka zawodów pucharu Europy seniorek. Na co dzień trenuje w KS Akademia Judo, jest żołnierzem Wojsk Polskich. Głównym celem Elizy są Igrzyska Olimpijskie.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Akademii Judo Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz