Aglomeracja

E-Corsy dla poznańskiej policji

radiowóz elektryczny  Foto: materiały prasowe

Pięć nowych samochodów ufundowanych przez spółkę energetyczna otrzymają policjanci. Pierwszy radiowóz został przekazany w Poznaniu i zasili flotę Komisariatu Policji Poznań – Grunwald.

Z elektryków korzystać funkcjonariusze także z Wałcza, Tucholi, Gryfina i Strzelna. Pojazdy są przekazała Policji spółka energetyczna Enea. Pojazdy nie emitują do atmosfery spalin i dwutlenku węgla, są bezpieczne, zapewniają dłuższe bezawaryjne użytkowanie i wygodę w codziennej eksploatacji.

Staramy się ciągle modernizować nasze komendy i wyposażenie policjantów. Chcemy, żeby sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie przez naszych funkcjonariuszy był nowoczesny i wysokiej jakości. Elektromobilność jest jednym z ważnych dla nas kierunków rozwoju – powiedział nadinsp. Piotr Mąka, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Nowe samochody elektryczne są nieoznakowane i będą służyły jako pojazdy wsparcia operacyjnego. E-Corsy są wyposażone w baterię o pojemności 50 kWh, silniki rozwijają moc 136 KM. Na pełnym naładowaniu akumulatorów auta są w stanie pokonać blisko 330 km, a zużycie energii w cyklu mieszanym wynosi 16,8 kWh/100 km. Samochody posiadają wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa (ABS, ESP, wspomaganie hamowania, kamerę cofania, czujniki parkowania), a także system rekuperacji, czyli odzyskiwania energii podczas hamowania.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz