Aglomeracja

Dziś żałoba narodowa

żałoba w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl

W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w następstwie czwartkowego wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, niedziela w całej Polsce będzie dniem żałoby narodowej.

Podjąłem decyzję po konsultacji z premierem Mateuszem Morawieckim, że niedziela zostanie ogłoszona dniem żałoby narodowej. Mam nadzieję, że w całym kraju zostanie uczczona przynajmniej minutą ciszy pamięć naszych rodaków, którzy zginęli – poinformował w piątek Prezydent Andrzej Duda. Przede wszystkim wielkie wyrazy współczucia dla najbliższych, rodzin. Czekamy przecież wszyscy na święta Bożego Narodzenia, te najbardziej rodzinne z wszystkich świąt i wtedy, kiedy najbardziej pragniemy tej atmosfery wspólnoty, a tu przychodzi taki nieopisany cios – dodał.

W piątek Prezydent ANdrzej Duda wysłał depeszę kondolencyjna do Prezydenta Czech Miloša Zemana

Szanowny Panie Prezydencie,

z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o tragicznym wypadku w kopalni w Karwinie, w której zginęli polscy i czescy górnicy. To wspólna tragedia dla Narodu Polskiego i Czeskiego. Przekazuję wszystkim poszkodowanym oraz rodzinom ofiar wyrazy najgłębszego współczucia.

Pragnę zapewnić, że w tych trudnych dla nas chwilach, myślami i modlitwą łączę się z rodzinami i bliskimi ofiar tej tragedii.

Z poważaniem,

Andrzej Duda

Prezydent

Rzeczypospolitej Polskiej

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz