POZnań

Ostatnie w tym sezonie jazdy zabytkowymi bimbami

zabytkowe bimby panorama  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Mamy już astronomiczną jesień. Na szczęście jest ona jak marzenie, pogoda zachęca do spacerów i wycieczek. Warto być może skorzystać z ostatnich w tym sezonie wycieczek turystycznych zabytkową bimbą bądź autobusem? Zabytkowe pojazdy wyjadą jeszcze dzisiaj na swoje trasy na linii 0 i 100.

zabytkowe bimby panorama Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Z tej okazji przygotowaliśmy szereg atrakcji zarówno dla mieszkańców Poznania jak i turystów – informuje Iwona Gajdzińska z MPK – tramwajową zerówkę obsługiwać będą najstarszy czynny skład tramwajowy typu N+ND z 1949 roku oraz pierwszy poznański przegubowiec 102N z 1969 roku. Dodatkową atrakcją każdego kursu bimbą będzie przejazd przez jedną z zajezdni tramwajowych. O tym jak one funkcjonują i o ich historii opowiadać będzie Krzysztof Dostatni, z Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

Autobusową linię turystyczną numer 100 obsługiwać będzie Jelcz zwany potocznie ogórkiem, który wyjedzie o 13:00, 14:00 i 15:00 oraz przegubowy Ikarus o 16:00 i 17:00.

Linie turystyczne kursować będą od 13:00 do 17:00, co godzinę z przystanku przy ul. Gajowej obok Starego Zoo – informuje Iwona Gajdzieńska – bilety w cenie 3 zł ulgowy i 4 zł normalny, dostępne będą u konduktora w pojeździe.

Gdy ktoś przegapi dzisiejsze kursy na zabytkowych  liniach, będzie mógł skorzystać z zaproszenia do przejażdżki Kolejką Maltanka, która kursować będzie jeszcze do niedzieli 2 października.

130 lat MPK w Poznaniu Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz