DZIEWCZYNY ZAWŁADNĘŁY POLIBUDĄ

DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI!  Foto:

W tej chwili dziewczyny to niecałe 25% studentów Politechniki. Dzisiaj na tej właśnie uczelni odbywały się drzwi otwarte dedykowane dziewczynom. Przyszło ich kilkaset. Ile z nich zdecyduje się na studia właśnie na tej uczelni? Ile poleci ją swoim koleżankom? Trudno w tej chwili to oceniać. Pracownice i studentki Politechniki Poznańskiej przekonywały licealistki, że politechnika to dobry wybór, że dziewczyny sprawdzają się na kierunkach technicznych. Często okazują się lepsze od swoich kolegów.

Dzisiaj podczas wielu pokazów można było wykonać sobie e-makijaż inspirowany wyładowaniami, zamrozić różę w temperaturze -198 stopni lub sprawdzić, czy rozmowy z chłopakiem nie są podsłuchiwane. Były również zabawy z robotami i przyspieszony kurs tańca.

Organizatorzy zrobili wszystko, by zachęcić płeć piękną do studiowania właśnie na Politechnice Poznańskiej. Matematyka? Nie jest taka straszna – przekonywała Ewa Magnucka-Blandzi z Instytutu Matematyki – jesteśmy na tej uczelni, by wytłumaczyć, by pomagać i widzimy tego efekty – dodała.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • Przypomniał mi się dowcip o Jasiu, Małgosi i Babie Jadze jak wybrali się na studia do Poznania 🙂 było to dawno temu i nomenklatura tez jakby z ubiegłej epoki.

    Jaś poszedł na Uniwersytet, Małgosia na Akademię Medyczną, a Baba Jaga na Politechnikę. Spotykają się na koniec semestru i wymieniają opiniami. Jaś twierdzi, że nie jest tak źle, od czasu do czasu trzeba się pouczyć, a tak to nie narzeka na imprezy. Małgosia, ma co prawda książkę telefoniczną do nauki co tydzień, ale i na brak rozrywek też nie narzeka. Baba Jaga za to uważa, że na Politechnice wiedzy trzeba trochę przyswoić, ale za to jest najpiękniejszą dziewczyną na roku 🙂

  • dziewczyny dzielą się na 3 grupy: ładne, mądre i te z politechniki! 😉 ale jak byłem jakiś czas temu na pp, to stwierdziłem, że są tam całkiem, całkiem laski 😉