POZnań

Dzień Rudych Warkoczy

Dzień Rudych Warkoczy  Foto: Dzień Rudych Warkoczy

Koziołki z rudymi warkoczami, baloniki z marzeniami dzieci, muzyka i taniec. Wszystko to wydarzy się na Starym Rynku w sobotę w ramach Poznańskiego Dnia Rudych Warkoczy.

Dzień ten został wymyślony po to, by w ten sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na rzadką chorobę Niemanna-Picka i wysokie koszty leku. Obchodzony był 16 marca, w dniu urodzin Elizy Banickiej z Gniezna, posiadaczki prawdziwych rudych warkoczy. Dotychczas akcja odbywała się w wirtualnym świecie i polegała na „dorabianiu” stosownej fryzury do swoich zdjęć na Facebooku, lub dodawaniu rudych wąsów w przypadku mężczyzn. Teraz Dzień Rudych Warkoczy przenosi się do Poznania!

Dzień Rudych Warkoczy Foto: Dzień Rudych Warkoczy

Zapraszamy wszystkich na Stary Rynek w sobotę (20.04) w samo południe. Dzień Rudych Warkoczy zainaugurują poznańskie Koziołki, które trykać się będą na wieży ratuszowej właśnie z rudymi warkoczami!

W niebo wzniosą się, podczepione do baloników, marzenia chorych dzieci – zapowiadają organizatorzy – nie możemy zapomnieć, że każde dziecko ma prawo do marzeń, do radości, do planów na przyszłość.

Na miejscu organizatorzy krótko wyjaśnią idee spotkania, opowiedzą również o sytuacji chorych dzieci, oraz braku refundacji.

Wspólne odśpiewamy naszą wersje „ody do rUdości” – wesołe „100 lat” dla chorych dzieci, a w niebo pofrunie około 30 baloników z marzeniami chorych dzieci – wyjaśniają organizatorzy – spotkanie zakończy krótki koncert zespołu dziecięcego New Voice, podczas którego dzieci zaśpiewają o zaginionych marzeniach, a potem zaproszą wszystkich do wyrażenia swojej radości tańcem.

Zapraszamy na Poznański Dzień Rudych Warkoczy na Stary Rynek w sobotę (20.04) o godzinie 12:00. Całość trwać będzie do około 12:30.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz