Aglomeracja POZnań

Dzień otwarty w Twoim urzędzie skarbowym

Rozliczenie PIT  Foto:

Rozliczenie PITCo roku rozliczamy się z fiskusem. Mamy na to czas do końca kwietnia, ale zmieniające się co roku przepisy nie ułatwiają nam tego. Dlatego Ministerstwo Finansów zaprasza w sobotę 10 marca na dzień otwarty w urzędach skarbowych w całej Polsce. Wszyscy, którzy zamierzają osobiście złożyć zeznanie podatkowe, mogą odwiedzić swój urząd w godzinach od 9.00 do 13.00.

Dzień otwarty to znakomita okazja do uzyskania fachowej pomocy przy wypełnianiu PITu. Oprócz uzyskania szczegółowej wiedzy dotyczącej rocznego rozliczenia się z podatku dochodowego będzie można obejrzeć prezentacje przygotowane przez pracowników urzędów i zapoznać się ze specyfiką pracy w urzędzie skarbowym. Ponadto w wielu urzędach przygotowano różnego rodzaju konkursy, a dla najmłodszych dodatkowe niespodzianki.

Pierwsza taka akcja odbyła się w 2005 r. i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Dla tych, którzy nie będą mogli osobiście odwiedzać urzędu skarbowego, a mają pytania lub wątpliwości dotyczące swoich rozliczeń Ministerstwo Finansów przygotowało specjalny serwis pytaniowy. Daje on możliwość zarówno zadawania pytań na temat rozliczeń rocznych ekspertom z resortu finansów, jak też wymieniania się wiedzą z innymi internautami.

Z serwisu można skorzystać za pomocą strony www.szybkipit.pl lub bezpośrednio wpisując http://pytanie.szybkipit.pl. Każdy niezalogowany użytkownik może swobodnie przeglądać wszystkie zadane poprzez serwis pytania, np. po kategoriach tematycznych, za pomocą tagów lub pytań najciekawszych czy najczęściej zadawanych.

Uruchomienie serwisu to jeden z elementów tegorocznej akcji Szybki PIT, która ma informować podatników jakie korzyści płyną z terminowego i szybkiego składania deklaracji podatkowych oraz promować składanie deklaracji drogą elektroniczną. Oprócz aplikacji pytaniowej działają również strona internetowa www.szybkipit.pl, kanał resortu finansów na portalu YouTube oraz fanpage MF na portalu społecznościowym facebook.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • i tak wszystcy będą na ostatnią chwike składali PIT – mogę sie założyć