K U L T U R A

Dzień otwarty w Teatrze Nowym

Teatr Nowy - kolejka po bilety  Foto: TD

15 września – tę datę każdy miłośnik teatru powinien wpisać w swój kalendarz i podkreślić ulubionym kolorem. Właśnie tego dnia odbędzie się bowiem kolejna edycja dnia otwartego Teatru Nowego – a w jej ramach jak zwykle moc atrakcji. Z przyjemnością ogłaszamy wszem i wobec: JESTEŚMY OTWARCI! I zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić osobiście, co dzieje się za kulisami, w jakim rytmie toczy się teatralne życie i co oznacza towarzyszące nam w tym roku hasło #4doSETKI…

Dla gości, którzy odwiedzą Teatr Nowy 15 września w godzinach od 10:00 do 18:00 – prócz bogatej oferty zajęć przygotowano też dodatkowe niespodzianki w postaci bonów zniżkowych na wrześniowe spektakle. Będzie też możliwość zakupu biletów na Festiwal Pamiętamy o Osieckiej razem z atrakcyjnymi dodatkami.

Na wszystkie wydarzenia oprócz teatralnej przymierzalni kostiumów, obowiązują zapisy – wystarczy zgłosić się mailowo: dniotwarte@teatrnowy.pl lub telefonicznie (w godz. 9:30-16:30): 695 652 385.

TEATRALNA PRZYMIERZALNIA – 10:00-16:00 – FOYER DUŻEJ SCENY
(wejście od ul. J.H. Dąbrowskiego 5)

Raz w roku stare teatralne kostiumy uciekają na kilka godzin z magazynu. Raz w roku gromadzą się w foyer Dużej Sceny i z radością czekają, kto też tym razem zechce je przymierzyć… Raz w roku – czyli 15 września. Wszystkich chętnych do zwariowanych przymierzanek zapraszamy w godzinach 10:00-16:00 Bez zapisów i bez ograniczeń!

W teatralnym foyer na widzów i sympatyków Teatru Nowego czekać też będą wygodne fotele oraz kącik dla najmłodszych, a w nim – teatralne malowanki, pogadanki i przebieranki… Spragnionych wrażeń kulinarnych zapraszamy też do odwiedzenia teatralnego bufetu!

WYCIECZKA TROPEM TEATRALNYCH ZAGADEK – 10:00 – FOYER DUŻEJ SCENY
(wejście od ul. J.H. Dąbrowskiego 5)

Jak co roku zapraszamy Państwa na spacer po tych zakamarkach Teatru Nowego, które zazwyczaj nie są dostępne dla widzów: za kulisy, do garderób, pracowni i innych teatralnych kątów… Tym razem będziemy się jednak poruszać tropem kilku teatralnych zagadek, by odkryć wielką zagadkę zaczynającego się właśnie sezonu…

Czas trwania wycieczki – ok. 60 minut.

KĄCIK CHARAKTERYZACJI – 11:00-15:00 – FOYER DUŻEJ SCENY
(wejście od J.H. Dąbrowskiego 5)

Czym byłyby dni otwarte bez pokazu czarów i magii? W tym roku zamiast pokazu zaprosimy Państwa do kącika teatralnych przemian w foyer Dużej Sceny – tutaj, pod czujnym okiem naszej charakteryzatorki, każdy będzie się mógł poddać magicznej przemianie – od malowania twarzy, przez wszelkiego rodzaju oszpecenia (wiemy, że mają one swoich fanów!) aż po zmiany fryzur… Zapraszamy serdecznie – bez konieczności zapisów!

SCOTTIE GO! – ZAJĘCIA Z GRĄ INTERAKTYWNĄ – GODZ. 11:00 ORAZ 12:00 (2 tury zajęć) – STARA SALA PRÓB
(wejście od ul. J.H. Dąbrowskiego 5)

Teatr to nie tylko kostiumy i przedstawienia. To także – coraz częściej – konieczność mierzenia się z nowymi technologiami w służbie sztuki. 😉 Dlatego zapraszamy na warsztaty z grą interaktywną SCOTTIE GO! uczącą dzieci programowania, które poprowadzą edukatorzy z poznańskiej firmy BeCREO Technologies.

SCOTTIE GO! to gra edukacyjna dla dzieci potrafiących czytać – połączenie kartonowych klocków, za pomocą których gracze piszą programy, oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je w ruch i zachowanie głównego bohatera – Scottiego – oraz innych postaci. A reszta? Reszta to już świetna zabawa!

Sugerowany wiek uczestników – 6-9 lat.

Czas trwania warsztatów – ok. 60 minut.

WARSZTATY Z POZNAŃSKĄ ORKIESTRĄ IMPROWIZOWANĄ – 12:00 – NOWA SALA PRÓB
(wejście od Zaułka K. Feldman)

Kto powiedział, że muzykę mogą tworzyć tylko profesjonaliści? Uczestnicy warsztatów z Poznańską Orkiestrą Improwizowaną przekonają się, że każdy może włączyć się w tworzenie dzieła – wystarczy umieć słuchać – innych i siebie. A reszta? Reszta jest… improwizacją! Zapraszamy Państwa do włączenia się w nią, niezależnie od wieku i umiejętności!

Czas trwania – ok. 80 minut.

WARSZTATY AKTORSKIE Z ANNĄ LANGNER – 15:30 ORAZ 17:00 – TRZECIA SCENA
(wejście od Zaułka K. Feldman)

„Kim chcesz zostać, jak dorośniesz?” – jeśli na to pytanie kiedykolwiek odpowiedzieli Państwo, wskazując zawód aktora, lub jeśli takie marzenia mają Państwa pociechy, to już 15 września nadarzy się znakomita okazja, by przekonać się, z czym na scenie musi mierzyć się artysta. Zapraszamy na warsztaty aktorskie z Anną Langner, aktorką Teatru Nowego – będą Państwo mogli osobiście przekonać się o wszystkim osobiście…

15:30 – zajęcia dla dzieci od 5 roku życia oraz młodzieży.
17:00 – zajęcia dla dorosłych.

Czas trwania warsztatów – ok. 75 minut.

Użyte w artykule zdjęcia: TD, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz