Aglomeracja

Dzień Dziecka już jutro!

dzien dziecka  Foto: sxc

dzien dziecka Foto: sxcDzień dziecka powinien być radosny, kolorowy, wyjątkowy! O to by tak właśnie było dba cała armia dorosłych i każdy pomysł jest dobry. Sprawdziliśmy na co mogą liczyć dzieci w dniu ich święta w Aglomeracji Poznańskiej.

Atrakcji jest naprawdę dużo sporo. Zaskakiwać może także różnorodność proponowanych dzieciom wydarzeń. To co z pewnością ich ucieszy, to to, że świątecznie się będzie bawić nie tylko 1 czerwca, ale przez kilka dni.

Nasze podpowiedzi dla dzieci i ich rodziców rozpoczynamy od Poznania.

POZNAŃ

Dużo będzie się dziać podczas 18. Biennale Sztuki dla dziecka. Warsztaty, wystawy, spektakle, konkursy i filmy z pewnością przyciągać będą najmłodszych miłośników sztuki. Bogaty program wydarzeń, które trwać będą od 30 maja do 4 czerwca znajdziesz tutaj. Warto wybrać choć jedną z wielu propozycji i zrobić niespodziankę dziecku.

Delfin Plum Foto: Delfin PlumZapraszamy także do Cinema City. W kinach 1 czerwca zacumują pirackie statki, wraz z Delfinem Plum milusińscy wyruszą na poszukiwania Wielkiej Fali, a Kung Fu Panda zabierze je w świat wielkich przygód. W kinach Cinema City w Poznaniu mali widzowie zmierzą się m.in. z trudną sztuką malowania znaków z chińskiego alfabetu, czy też spróbują stworzyć chiński mur. O ciekawe zadania zadbają w Cinema City Poznań Plaza specjaliści z Instytutu Konfucjusza Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W specjalnie na tę okazję zaaranżowanym kąciku plastycznym w ruch pójdą wszelkie artykuły papiernicze: kredki, flamastry, pisaki, bloki rysunkowe i kolorowy papier. Dzieciaki wykorzystają swoją ogromną fantazję i wyobraźnię, tworząc prace związane z ulubionymi bajkami i ich bohaterami. W ten sposób powstanie wyjątkowa wystawa twórczości małych kinomanów, którą każdy będzie mógł podziwiać. Ponadto na małych i dużych wielbicieli smakołyków czeka masa przepysznych niespodzianek. Zadba o to firma Delecta, rozdając wszystkim łasuchom smakowity kisiel Fisiel.

Dzieci zaprasza również 1 czerwca Bimbola! Dzieci na stacji początkowej kolejki Maltanka przy Rondzie Śródka będą mogły spotkać postacie z bajek, brać udział w zawodach sportowych i licznych konkursach z nagrodami. Na stacji pojawią się również wspaniałe psy z instruktorami z Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador. Dzieci zapraszamy od 12:00 do 16:00.

W sobotę (4.05) zorganizowany zostanie już po raz 10 festyn Niebiescy Dzieciom. Dzieci, które przyjdą pod Arenę mogą liczyć na wiele atrakcji przygotowanych przez policjantów, strażników miejskich i strażaków, których wsparło wiele organizacji, firm i osób. Rodzice będą mogli wesprzeć dzieci z jednego z poznańskich szpitali biorąc udział w aukcjach.

Przyszłych naukowców zaprasza do siebie także UAM. Dzieci będą mogły porozmawiać z Władzami Uczelni, obejrzeć togi czy wziąć udział w pierwszym w swoim życiu „egzaminie”. Dowiedzą się na czym polega praca na Uniwersytecie i dlaczego warto studiować? Zapraszamy do Collegium Minus przy ul. Wieniawskiego 1 w środę (1.06) o godzinie 9:00. Zbiórka odbędzie się przed Aulą Lubrańskiego, skąd dzieci przejdą do Auli Uniwersyteckiej, a następnie do sali XVII. Spotkanie zakończy się około godziny 10:00.

MOSINA

W sobotę (4 czerwca) na boisku przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum przy ulicy Szkolnej zorganizowany zostanie Festyn Organizacji Pozarządowych oraz Dzień Dziecka. Zostaną zorganizowane liczne konkursy, zabawy i gry. Będą również pokazy ratownictwa, występy artystyczne i rozgrywki sportowe. Zorganizowana zostanie także loteria. Zapraszamy w sobotę 4 czerwca od 15:00 do 19:00.

LUBOŃ

Biblioteka Miejska zaprasza na przedstawienie Złośliwości Jej Królewskiej Mości Teatru Maska z Krakowa. Dzieci chodzące do przedszkola i starsze zapraszamy w czwartek (2 czerwca) na godzinę 17:00.

KOSTRZYN WIELKOPOLSKI

Dokładnie w Dzień Dziecka, a więc w środę 1 czerwca zostanie zorganizowany Festyn W Krainie Bajki i Fantazji. Oprócz spektaklu Kot w butach dzieci będą mogły liczyć także na malowanie twarzy, naukę chodzenia na szczudłach, liczne zabawy i pokaz mydlanych baniek. Będzie również do ich dyspozycji dmuchany zamek. Wszystko odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kostrzynie w środę 1 czerwca od godziny 15:00.

ROKIETNICA

W samej Rokietnicy jak i w sąsiednich miejscowościach imprez dla dzieci będzie bardzo dużo. Na szczęście nie trzeba będzie przeważnie wybierać na którą się wybrać, bo odbywać się będą w różnych terminach.

04.06 – Kobylniki – 12:00 . Plac przy sklepie. Uwaga! od godz. 16.00 Spotkanie integracyjne

05.06 – Kiekrz, Pawłowice, Starzyny, Rogierówko – 15:00 – Plac zabaw w Kiekrzu przy ul. Poznańskiej.

05.06 – Mrowino, Cerekwica – 15:30 – Plac zabaw w Mrowinie na ul. Ogrodowej

25.06 – Żydowo, Rostworowo – 14:00 – Plac przy świetlicy w Żydowie.

25.06 – Napachanie – 14:00 – Plac przy Gimnazjum w Napachaniu

SWARZĘDZ

Zespół Szkół w Paczkowie wraz z Radą Rodziców przygotowuje 1 czerwca festyn. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji m.in. pokazy wozu strażackiego i policyjnego, zawody sportowe, akrobacje na trampolinach i wiele, wiele innych niespodzianek. Festyn rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do 14:00. Wszystkie dzieci otrzymają drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Kolejny festyn odbędzie się w Uzarzewie. W Dniu Dziecka, 1 czerwca, zapraszają wolontariusze Stowarzyszenia Mimika oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Rodzin Dysfunkcyjnych Lider.

Ciekawie zapowiada się również festyn, na który zapraszamy na boisko sportowe w Wierzonce w sobotę 4 czerwca. Dzieci będą mogły tutaj przejechać się bryczką, nauczyć się lepienia w glinie i wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Zapraszamy od 10:00 do 14:00.

Festyn dla dzieci pod hasłem Uśmiechnięta rodzina u św. Marcina planuje również Parafia św. Marcina w Swarzędzu. Rozpocznie się na placu za domem katechetycznym w niedzielę  12 czerwca o godzinie 14:30 .

Sołectwo w Bogucinie zaprasza wszystkich na wspólne świętowanie Dnia Dziecka połączone z powitaniem lata. Festyn rodzinny odbędzie się na placu zabaw przy ul. Wrzosowej w sobotę 25 czerwca od 11:00 do 14:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz