K U L T U R A

Dzieciaki do Muzeum Archeologicznego!

Teatr Atofri  Foto: Teatr Atofri / Wojciech Wójcik

Teatr Atofri Foto: Teatr Atofri / Wojciech WójcikMuzea to nie tylko nieruchome eksponaty. Dzieje się w nich o wiele więcej. Będą się o tym przekonać dzieci, które w najbliższą sobotę przyjdą do Muzeum Archeologicznego, które zaprasza najmłodszych na przedstawienie Teatru Atofri.

Na dziedzińcu muzealnym obejrzeć będzie można spektakl Jabłonka dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Został on zrealizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań. Premiera odbyła się w październiku 2009 roku, a w październiku 2010 spektakl otrzymał on nagrodę jury na XIV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak. Dodatkowo został wyróżniony przez jury dziecięce.

Przedstawienia w ramach projektu Teatru Atofri MUZEOWANIE zaplanowane są na godzinę 11:00 i 12:30, tak aby dzieci przed lub po spektaklu mogły zobaczyć poznańskie koziołki. Inspiracją do spektaklu jest tekst Wczora z wieczora, zapisany w zbiorach Oskara Kolbergawyjaśnia Szymon Zdziebłowski z Muzeum – prosta opowieść o jabłonce, na której zakwita czerwono-zielone jabłko. Pieje kogut, zawiał wiatr – kto zerwie jabłko z jabłonki? Spektakl wypełniony jest śpiewem, tańcem i ludowymi zabawami.

Zapraszamy najmłodszych miłośników kultury na spektakl Jabłonka do sceny muzeum na dziedzińcu Pałacu Górków (ul. Wodna 27) w sobotę (14.04) o godzinie 11:00 i 12:30. Po przedstawieniu zapraszamy na krótki pokaz ekspozycji muzealnej.

Bilety w cenie 22,00 zł (dzieci wstęp wolny) dostępne są w kasie CK Zamek (61 64 65 260) i kasie Muzeum (61 85 28 251), codziennie od 11:00 do 19:00 i w godzinach pracy muzeum. Prosimy o odbiór zarezerwowanych biletów do piątku przed spektaklem!

Teatr Atofri Foto: Teatr Atofri / Wojciech Wójcik

Scenariusz: Beata Bąblińska, Grażyna Walerych, Monika Kabacińska
Reżyseria i wykonanie: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Scenografia i kostiumy: Izabella Rybacka
Muzyka: Maciej Rychły
Struny preparowane: Marta Pietura

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz