Lifestyle

Dzieci? Ciąża najlepiej podczas studiów!

Wraz z upływem lat przybywa nam obowiązków, a z drugiej strony przyzwyczajamy się do naszego obecnego stylu życia i w konsekwencji odwlekamy decyzję o rodzicielstwie. Eksperci podkreślają, że najlepszy czas na ciążę to okres studiów – nigdy potem nie będziemy mieć tyle wolnego czasu i energii.

Wszyscy żyjemy w podobnym środowisku i tak samo jesteśmy narażeni na obciążenia cywilizacyjne. Dużo pracy, złe odżywianie, mało snu oraz wysiłku fizycznego – to wszystko powoduje, że nasze organizmy nie są przygotowane na wysiłek, jakim jest staranie się o potomstwo. Ponad to powszechna, pewność mężczyzn co do swojego nieskończonego potencjału seksualnego sprawia, że nie wywierają oni nacisku na swoje partnerki. To złudne twierdzenie.

Czas studiów jest najlepszym okresem na planowanie powiększenia rodziny. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni są wtedy zazwyczaj w doskonałej formie psychiczno-fizycznej, a co najważniejsze – dysponują dużą ilością wolnego czasu – mówi Piotr Rowicki z firmy Havac.

Warto być świadomym tego, że nasze życie nie powinno ulec zmianie od dnia poczęcia, ale na długo przed nim. Należy rozsądnie zaplanować swój czas pracy – najważniejsze to nie przesilać organizmu – a także formy relaksu. Wskazana jest aktywność fizyczna, zwłaszcza na świeżym powietrzu.

Mężczyźni, aby zachować jakość i odpowiednią ilość swojego nasienia na wysokim poziomie, muszą pamiętać o kilku kwestiach. Najważniejsza to nieprzegrzewanie swoich narządów płciowych. Unikajmy obcisłych spodni, podgrzewanych foteli i nie pracujemy z laptopem na kolanach. Zapewniajmy swojemu organizmowi dużo ruchu, nie tylko w siłowni – radzi ekspert.

Źródło: infoWire.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz