POZnań

Działa #‎POZytywnyPOZnań i mamy… lepszyPOZNAŃ!

Czyszczenie słupów z nielegalnych reklam  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Czyszczenie słupów z nielegalnych reklam Foto: lepszyPOZNAN.pl / tabJak w każdym mieście, tak i w Poznaniu wiele rzeczy można zmienić na lepsze. Wcale nie chodzi o sprawy wielkie, które wymagają wuchty bejmów. Najlepsze zmiany to te, które dotyczą nas każdego dnia, drobne, które możemy wprowadzić sami. Hasłem jest #POZytywnyPOZnań.

To swego rodzaju łańcuszek. Każdemu wykonanemu zadaniu towarzyszy nominowanie kolejnej osoby. Czy to element kampanii samorządowej? Zapewne tak, ale bardzo pomysłowy i pozytywny. Nie kończy się na obietnicach, ale na wykonaniu konkretnej pracy.

Jest nawet konkretna instrukcja obsługi. Poznań można zmienić, ulepszyć robiąc małą rzecz taka jak usunięcie nielegalnej reklamy, wyrwanie chwastów, posadzenie rośliny, posprzątanie śmieci. By akcja mogła się rozwijać całość trzeba nagrać tworząc krótki film. Jego czas nie może przekraczać 2 minut. Na końcu trzeba nominować co najmniej 3 kolejne osoby.

Zadbaj, aby Twój łańcuch trwał i doprowadził do POZytywnych zmian w mieście – apelują pomysłodawcy akcji – film nagraj telefonem i wrzuć na YouTube lub Facebooka.

Oto przykłady takich działań w naszym mieście.

http://www.youtube.com/watch?v=2olbNM791Kk

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz