Aglomeracja

Dwie osoby zakleszczone w samochodzie!

Wypadek pod Kostrzynem  Foto: KM PSP w Poznaniu

Wypadek pod Kostrzynem Foto: KM PSP w PoznaniuWypadek na drodze. W pojeździe znajdują się dwie przytomne osoby. Są zakleszczone w samochodzie. Jeden z kierowców jest ciężko ranny. Wychodzi jednak z auta o własnych siłach i kładzie się na jezdni skarżąc się na ból w klatce piersiowej. Ma krwawiącą ranę głowy. W kolejnym pojeździe znajduje się ranna kobieta. Wydostaje się z wraku, ale jest w szoku i wpada w panikę krzycząc do zgromadzonych, by ratowali jej życie!

To na szczęście tylko happening szczegółowo zaplanowany i zrealizowany w ramach akcji Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa. Symulacja wypadku i akcji ratowniczej została zorganizowana na drodze numer 5 w miejscowości Trzebaw. Na miejscu jest m.in. żandarmeria wojskowa, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 10:00. W miejscu prowadzenia tej akcji zmieniła się organizacja ruchu na 203 km tej drogi. Wszystko wróci do normy około godziny 15:00.

Takie informacje, dotyczące już prawdziwych wypadków, pojawiają się jednak w mediach zbyt często. Dlatego między innymi poprzez takie happeningi chcemy zwrócić uczulić wszystkich kierowców jak niebezpieczne dla nich i innych mogą okazać się brawura i zwykły brak wyobraźni za kierownicą.

Zapraszamy wszystkich, by dołączyli do Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa i jeździli bezpiecznie. Akcję poprzeć można będzie tutaj lub zostając fanem profilu w serwisie społecznościowym Facebook.

Partnerem akcji jest również portal lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz