Sport

Dwa siatkarskie weekendy w Poznaniu

Siatkowka plażowa  Foto: Bernard Guziałek

Nad jeziorem Rusałka trwają Półfinały Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorek i juniorów. Jest to przedsmak emocji, jakie czekają na kibiców podczas Lotto Plaży Wolności Poznań 2023, która odbędzie się w dniach 30 czerwca – 2 lipca. Na boiskach siatkarze i siatkarki walczyć będą o kwalifikację do turnieju Mistrzostw Polski. Wstęp na trybuny każdego dnia imprezy jest darmowy.

Organizatorzy Lotto Plaży Wolności Poznań 2023 przyzwyczaili już mieszkańców Poznania do tego, że oprócz eliminacji Mistrzostw Polski, nad jeziorem Rusałka nie brakuje turniejów dla młodszych adeptów siatkówki plażowej. Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek, w którym udział bierze 30 par jest wielką promocją sportu młodzieży.

Po raz kolejny spotykamy się przed Plażą Wolności, by rozmawiać o siatkówce. To duża radość móc gościć kolejną edycję tego wydarzenia  na Rusałce. To miejsce, w którym zawsze dopisuje publiczność – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Lotto Plaża Wolności to bardzo duża porcja siatkówki, cieszymy się, że Miasto może być częścią tego projektu – dodaje. 

W dniach 21-25 czerwca o awans do turnieju finałowego powalczą w ramach Enea Beach Cup Poznań 2023 juniorki i juniorzy. Awansuje osiem najwyżej sklasyfikowanych par. Rozgrywki te są również zapowiedzią Lotto Plaży Wolności Poznań 2023. 

Już 30 czerwca nad Rusałkę przyjadą najlepsze siatkarki i najlepsi siatkarze plażowi z całej Polski. W piątek w stolicy Wielkopolski zaplanowano kwalifikacje, na sobotę turniej główny, a w niedzielę odbędą się finały. Sportowcy walczyć będą o cenne rankingowe punkty oraz o pulę 36 tysięcy złotych nagród (18 tys. zł w kategorii żeńskiej i tyle samo w męskiej). Głównym zadaniem siatkarek i siatkarzy będzie jednak zakwalifikowanie się do Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. 

Zapraszam serdecznie kibiców zarówno na zawody juniorskie, jak i seniorskie – mówi Damian Lisiecki, organizator Lotto Plaży Wolności Poznań 2023. – Dziękuję wszystkim naszym partnerom, zwłaszcza firmom Lotto i Enea oraz Miastu Poznań za to, że dzięki ich wsparciu wstęp na trybuny jest bezpłatny – dodaje czterokrotny mistrz Polski w siatkówce plażowej.

Harmonogram imprezy:

  • 21-22.06 Enea Beach Cup Poznań 2023: Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek
  • 24-25.06 Enea Beach Cup Poznań 2023: Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów
  • 30.06-02.07 Lotto Plaża Wolności Poznań 2023: Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn

Patronem honorowym imprezy jest Prezydent Miasta Poznania. 

Użyte w artykule zdjęcia: Bernard Guziałek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz