K U L T U R A

Duety Czesława

Koncert Czesław Spiewa  Foto: Maciej Nowaczyk

Na specjalnie zaaranżowanej scenie w browarze Lecha wystąpił zespół Czesław Śpiewa. Mozil po raz kolejny pokazał, że w kategorii występów na żywo, nie ma sobie równych – muzycy zaskoczyli i oczarowali publiczność, także tych, którzy śledzili koncert w internecie.

Na setliście pojawiły się utwory z solowych projektów, zaplanowano duety z gośćmi, a zamiast jednej sceny, stworzono trzy niezależne estrady koncertowe. Siedmioosobowy zespół Czesław Śpiewa w sobotę zabrał swoich najwierniejszych fanów w prawdziwie fascynującą, muzyczną podróż.

Kilka minut przed 20, publiczność zastanawiała się na której z trzech scen, pojawi się zespół. W przypadku Czesława Mozilla nic nie jest przewidywalne i banalne. Tak było i tym razem. Muzycy wyskoczyli z drewnianych skrzyń i rozpoczęli ponad dwugodzinny spektakl.

Koncert Czesław Spiewa Foto: Maciej Nowaczyk

– Słyszeliśmy z opowiadań, że pierwszy koncert był bardzo udany. Dzisiaj mieliśmy okazję przekonać się o tym na własnej skórze. Występ Czesław Śpiewa był niesamowity! Byliśmy na wielu koncertach zespołu, z wielotysięczną publicznością. Tutaj to coś zupełnie innego! Zwykle scenę odgradzają barierki i kordon ochroniarzy, w browarze mieliśmy poczucie, że muzycy grali wyłącznie dla nas.– powiedzieli Ala i Łukasz Skibińscy, którzy na koncert czekali od dawna – Warto było walczyć o zaproszenie. Mam nadzieję, że jeszcze tu wrócimy.

Specjalni, niezapowiedziani, muzyczni goście pojawiają się w trakcie trwania koncertu. Po fenomenalnym wykonaniu „Boys and girls” obok Czesława Mozila pojawiła się Renata Przemyk. Po ich duecie, nikt nie miał wątpliwości, że „Babę zesłał Bóg”. Miło było patrzeć, na reakcje publiczności, stęsknionej za dawno niewidzianą na scenie artystką. Duetów było więcej. Do muzyków, w utworze „Hat Sang”, dołączył znany z Brygady Kryzys i zespołu Tilt – Tomasz Lipiński. Przyjaźń z warszawskiej Pragi przeniosła się na poznańską scenę. „Co się stało z tym krajem nad Wisłą” śpiewali głośno razem z publicznością.

Występ zespołu Czesław Śpiewa był drugim spośród trzech koncertów, zaplanowanych na wakacje. Cykl imprez w browarze Lecha otworzył 13 lipca zespół Myslovitz, zakończy go natomiast, 21 września występ znanego, brytyjskiego duetu Hurts. Podobnie jak w przypadku sobotniego koncertu – bilety na to wydarzenie można zdobyć wyłącznie drogą konkursową na stronie marki Lech.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz