K U L T U R A POZnań

Dobre informacje – będą bejmy dla CK Zamek

Ethno Port Poznań 2011  Foto: Maciej Kaczyński

W ostatnim czasie Centrum Kultury Zamek pojawiało się w mediach głównie przy okazji zamieszania związanego z mocno krytykowanym konkursem na dyrektora. Zamiast o polityce wolimy pisać o wydarzeniach kulturalnych produkowanych i organizowanych w Zamku i przez Zamek.

Od lutego miejską placówką kieruje Anna Hryniewiecka. To właśnie pod jej kierownictwem przygotowane zostały projekty, które otrzymały ministerialne dotacje. Poinformował o tym Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Centrum Kultury Zamek złożyło 8 wniosków. Wszystkie projekty zostały bardzo wysoko ocenione, a 5 z nich otrzymało dotacje na łączną kwotę prawie pół miliona złotych.

Pozwoli to na produkcję m.in. Festiwalu ETHNO PORT POZNAŃ a także nowych przedsięwzięć: wystawy CASTLE IN THE AIR. SEANS WYOBRAŹNI, programu promocji czytelnictwa Świat Przedstawiony. Literatura – Nauka – Media, działań związanych z Polską Platformą Tańca a także przygotowanie Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Off Cinema.

W ciągu roku Zamek jest producentem ponad 500 różnego rodzaju spotkań, imprez, koncertów, w których udział bierze ponad 300 tysięcy poznaniaków.

Ethno Port Poznań 2011 Foto: Maciej Kaczyński

Ethno Port Poznań 2011 – fot: Maciej Kaczyński

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz