Aglomeracja Puszczykowo

Do Puszczykowa – marsz!

Herb PuszczykowaKoncert zespołów Raz Dwa Trzy, Majki Jeżowskiej, rajd po lasach a także rodzinny festyn to atrakcje Dni Puszczykowa jedynego w Polsce miasta, położonego w całości na terenie Parku Narodowego.

W najbliższą sobotę, 22 czerwca od południa do północy miasto Puszczykowo zaprasza do Centrum Animacji Sportu przy ulicy Kościelnej 7 na swoje święto.

Dni miasta, to niepowtarzalna okazja do prezentacji atutów Puszczykowa. Przy dobrej muzyce, w atmosferze pikniku będzie można poznać efekty pracy lokalnych stowarzyszeń, w tym między innymi puszczykowskich harcerzy, Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Puszczykowa, strażaków czy Klubu Olimpijczyka.

Razem ze studentami Turystyki i Rekreacji UAM, oraz puszczykowskimi harcerzami przygotowany jest Rajd Puszczykowski – czyli spacer po lasach, które bez wątpienia są wielkim atutem jedynego w Polsce miasta, położonego w całości na terenie Parku Narodowego. W czasie Rajdu można będzie sprawdzić się z wiedzy o ekologii i o Puszczykowie.

Przystań w Puszczykowie Foto: Anna Kołeczek - Berczyńska / http://pasikonline.blogspot.com/

Przystań w Puszczykowie Foto: Anna Kołeczek – Berczyńska / http://pasikonline.blogspot.com/

Dni Puszczykowa to także liczne rozgrywki sportowe oraz gry i zabawy ruchowe. Najmłodsi będą mogli bez ograniczeń korzystać z dmuchanych zabawek, stworzą gigantyczna pocztówkę z Puszczykowa, nauczą się chodzenia na szczudłach i puszczania baniek mydlanych. Do zabaw zaprasza także motyli wolontariat.

Imprezę rozpocznie koncert Majki Jeżowskiej, a na finał, około 21.00 wystąpi zespół Raz Dwa Trzy. Po koncercie do północy pod sceną trwać będzie miejska, otwarta dyskoteka.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz