Aglomeracja Luboń

Do Lubonia zintegrowaną komunikacją trochę później

autobus  Foto: lepszyPOZNAN

autobus Foto: lepszyPOZNANDo 25 lutego 2011r. Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z Urzędem Miasta Luboń prowadził konsultacje społeczne na temat planowanego przebiegu linii autobusowych w ramach nowego układu sieci komunikacyjnej. Zainteresowanie ankietyzacją pozytywnie zaskoczyło zarówno Urząd Miasta Luboń jak i ZTM.

Duża ilość uwag spowodowała konieczność odłożenia w czasie planowanej na 1 kwietnia integracji.

Władzom Lubonia zależy przede wszystkim na uwzględnienie ulgowych przejazdów krótkoterminowych w strefach A+B. W tych sprawach Burmistrz podjął już działania np. wysyłając listy do radnych Rady Miasta Poznania, Prezydenta Poznania celem podjęcia uchwały zmieniającej w części regulamin przewozów.

Na bieżąco są prowadzone rozmowy z kierownictwem ZTM na temat nowego rodzaju biletu krótkoterminowego w strefie A+B tak aby była możliwość tańszego przejazdu np. na rynek dębiecki. Władze Lubonia zwracają także uwagę na:
– Konieczność uzupełnienia sieci komunikacyjnej o kursy linii 611 do Centrum handlowego Auchan i Leroy Merlin (taka sama częstotliwość co linia LC)
– Bieżący monitoring tras przejazdu,
– Po 1 kwietnia czasowe zachowanie podwójnej numeracji nowych linii,
– konieczność wyświetlania godzin odjazdu autobusów z dworca na Górczynie.

Luboń jest w pełni przygotowany do objęcia całego swego obszaru zintegrowaną komunikacją aglomeracyjną. Miejski przewoźnik dokonał zakupu nowych autobusów a na zakup kolejnych zostanie ogłoszony przetarg.

panorama autobus wnetrze Foto: sxc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz