K U L T U R A

Do kina czy na film?

sala  samobójców  Foto: sala  samobójców

Ten piątek nie ma zbyt dużo premier, ale przynajmniej o jednej z nich może być głośno i może stać się przebojem wśród młodych widzów. Zwłaszcza tych, którzy spędzają sporo czasu w internecie. Czy Sala samobójców zapełni sale kinowe?

Dominik to zwyczajny chłopak. Ma wielu znajomych, najładniejszą dziewczynę w szkole, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy i pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko. “Ona” zaczepia go w sieci. Jest intrygująca, niebezpieczna, przebiegła. Wprowadza go do Sali samobójców, miejsca, z którego nie ma ucieczki. Dominik, w pułapce własnych uczuć, wplątany w śmiertelną intrygę, straci to, co w życiu najcenniejsze…

Pierwszy raz udało się w Polsce stworzyć film, w którym wirtualny świat awatarów jest równie ważny, jak rzeczywista gra aktorów. Ponad rok powstawało animowane, drugie życie głównego bohatera. Szokująca historia i genialne aktorstwo sprawiają, że jest to zdaniem jego twórców, film tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Film Fighter to historia dwóch braci, którzy na przekór własnemu losowi, postanowili odbić się od dna i zawalczyć o jeden z najważniejszych tytułów bokserskich. Prawdziwa historia Micky Warda (Whalberg) oraz niełatwej drogi, którą musiał pokonać, by stać się mistrzem tej walki. Christian Bale wciela się w postać jego przyrodniego brata, który po zawodowej porażce stoczył się na samo dno i wylądował w więzieniu. Teraz, by odkupić grzechy przeszłości, odzyskać utraconą dumę i uratować rodzinę zostaje trenerem młodszego brata i pomaga mu walce o zdobycie najważniejszego tytułu.

http://www.youtube.com/watch?v=71l-kIhJ5j8

Na ten film chętnie pójdą dzieci, ale też pewnie ich rodzice. Cała opowieść rozpoczyna się w momencie, kiedy Rango, po mnóstwie czasu spędzonym na oglądaniu świata przez szybę terrarium, gubi się na pustyni Mojave, aby w końcu dotrzeć do jednego z charakterystycznych dla Dzikiego Zachodu miasteczek. Mimo tego, iż Rango ma nadzieję na szybkie wmieszanie się w tłum, wkrótce zaczyna się wyróżniać spośród mieszkańców miasteczka, wśród których znajdują się takie okazy jak żółw burmistrz, zdrajca grzechotnik, okradające banki pieski preriowe czy wymachujące bronią jaszczury. Kiedy Rango mimowolnie zostaje nowym szeryfem i ostatnią nadzieją mieszkańców na znalezienie wody, wie, że właśnie zaczęły się jego kłopoty. Jak bowiem głosi legenda, żaden porządny gość nie zagrzał zbyt długo miejsca w tej okolicy. Rango jednak jest gotowy walczyć z przeciwnościami i podążać własną ścieżką stając się kimś, kogo nawet kameleon nie jest w stanie udawać: prawdziwym bohaterem.

http://www.youtube.com/watch?v=QgdduVSTw5c

Czy to my kształtujemy naszą przyszłość, czy raczej manipulują nami jakieś tajne siły? Matt Damon w filmie Władcy umysłów gra młodego polityka, Davida Norrisa, człowieka, któremu pozwolono spojrzeć w przyszłość, jaką Los dla niego zaplanował. Ale David ma zupełnie inne plany. Chce odnaleźć kobietę, którą spotkał przypadkiem i prawdziwie pokochał. Ale wszechwładni pracownicy tajemniczej instytucji zrobią wszystko, by ich drogi nigdy się już nie przecięły, bo zburzy to precyzyjnie skonstruowany plan. David i Elise muszą zaryzykować wszystko, by stawić czoła przeznaczeniu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz