Stare Miasto

Dni Starego Miasta w nowym parku

Dni Starego Miasta  Foto: mat. prasowe

Koncerty, pokazy filmowe teatralne i taneczne, rajd rowerowy, warsztaty eko-rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych, miasteczko ruchu drogowego, stoiska staromiejskich organizacji, parada zabytkowych samochodów… to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na Dni Starego Miasta. Zapraszamy na to wydarzenie już w najbliższy weekend.

Dodatkową atrakcją dla wielu będzie z pewnością miejsce, w których odbywać się będą wszystkie wydarzenia. Jest to piękny, nowy park W Startym Korycie Warty i zmieniona ulica Wrocławska.

Stare Miasto jest wyjątkową częścią Poznania, główną atrakcją turystyczną, siedzibą większości urzędów, wyższych uczelni, miejscem funkcjonowania setek restauracji, kawiarni, pubów i przede wszystkim miejscem zamieszkania 30.000 obywateli stolicy Wielkopolski – przekonują organizatorzy.

O tym jak zmieniło się stare koryto warto pisaliśmy tutaj nie tak dawno. Zmieniło się ono nie do poznania. Zamiast chaszczy i gemeli, jest teraz miejscem wypoczynku. Jest także uporządkowanym traktem prowadzącym m.in. turystów nad Wartę.

Planowane są kolejne inwestycje, m.in. budowa oryginalnego placu zabaw, ale już teraz, zapraszamy do oswojenia się z nowym parkiem i skorzystania z atrakcji przygotowanych przez staromiejskich społeczników, stowarzyszenia i instytucje działające w centrum Poznania – mówi Maria Sokolnicka-Guzek, przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Rekreacji oraz Promocji Starego Miasta.

Własnie tutaj, w kameralnym amfiteatrze zaprezentują się podczas Dni Starego Miasta m.in. tancerze Szkoły Baletowej z Gołębiej oraz aktorzy Teatru Fuzja z Elmerem Słoniem w kratkę. Przy fontannie zaplanowano natomiast rodzinne atrakcje związane z ekologią. Będzie zatem budowa karmników dla ptaków czy oryginalnych doniczek na kwiaty i drzewka. Będą także lubiane przez gzuby pokazy Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i szkiełów.

W sobotę spod pomnika Starego Marycha o godzinie 12:00 startuje rodzinny rajd rowerowy – zapowiadają organizatorzy – 10 kilometrowa trasa prowadzić będzie staromiejskimi uliczkami, a także nowymi ścieżkami Wartostrady – lewym brzegiem Warty w stronę Szelągu oraz prawym brzegiem w kierunku Ostrowa Tumskiego do nowego parku, gdzie na cyklistów czekać będą piknikowe atrakcje.

Nie mniej interesująco zapowiada się także drugi z Dni Starego Miasta. Na ulicy Wrocławskiej w niedzielę podziwiać będzie można zabytkowe samochody. Przyjedzie między innymi niezwykły cadillac, rolls-royce silver shadow z 1970 roku, będą także poczciwe warszawy i fiat 125p, będące kiedyś i dzisiaj dumą ich właścicieli.

zachęcamy również do wzięcia udziału w przechadzce z przewodnikiem, który opowie o ciekawostkach miejsc, które codziennie mijamy, a które kryją swoje sekrety. Rozpocznie się ona pod Pręgierzem w niedzielę o godzinie 11:00.

Na Dni Starego Miasta chcemy przede wszystkim zaprosić mieszkańców staromiejskich fyrtli – mówi Andrzej Rataj, przewodniczący Rady Osiedla. – życie w trudnej urbanistycznie i społecznie przestrzeni osiedla powoduje wiele sytuacji problematycznych, dlatego jednym z celów Rady Osiedla jest budowanie więzi społecznych wśród mieszkańców.

Podczas wszystkich prezentowanych wydarzeń będzie także możliwość porozmawiania z miejskimi aktywistami, radnymi i przedstawicielami miejskich służb o staromiejskich problemach. Dni zakończy październikowa debata o społecznej odpowiedzialności Starego Miasta.

Zapraszamy na Dni Starego Miasta do nowego parku W Starym Korycie Warty w sobotę 17 września, także na ulicę Wrocławską w niedzielę 18 wrześniaDni Starego Miasta

Użyte w artykule zdjęcia: UMP, mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz